Sbírka zimního oblečení

Napsal uživatel Richard Feix.

Sbírka zimního oblečení a obuvi pro Ukrajinu

Od pondělí 7. 12. 2020 proběhne na škole sbírka použitého zimního oblečení a obuvi pro válečné oblasti na východě Ukrajiny, zejména oblast Donbasu. O tuto sbírku nás požádala humanitární organizace CENTRUM humanitární pomoci Ukrajině. Veškeré zimní oblečení a obuv nesmí být špinavé, roztrhané nebo zničené. Můžete nosit oblečení a obuv všech velikostí včetně velikostí pro dospělé. Předávat je můžete každé ráno před začátkem vyučování službě na vrátnici školy, případně po domluvě i v odpoledních hod.

Mgr. Petr Opletal, řed. školy

Informace k nástupu žáků 3. – 9. ročníku do školy od pondělí 30. 11. 2020

Napsal uživatel Richard Feix.

Informace k nástupu žáků 3. – 9. ročníku do školy od pondělí 30. 11. 2020

Dle rozhodnutí vlády se vrací i žáci 3. – 9. ročníku od pondělí 30. 11. opět k prezenční výuce. Žáci 3. – 5. ročníku a 9. ročníku budou do školy docházet pravidelně, žáci 6., 7. a 8. ročníku se budou střídat po týdnu, dokud nebude rozhodnuto o změně. (Žáci 1. a 2. ročníku pokračují v prezenční výuce zahájené od 18. 11.) V týdnu od 30. 11. tedy nastoupí do školy žáci 6. B, 7. B a 8. B. Žáci 6. A, 7. A a 8. A zůstávají v týdnu od 30. 11. do 4. 12. doma na distanční výuce a do školy nastoupí od pondělí 7. 12. Všichni žáci musí mít po celou dobu přítomnosti ve škole nasazenu roušku nebo ochranný štít na obličej a dodržovat další hygienická opatření (dezinfekce rukou, dodržování rozestupů ve školní jídelně, zachování homogenních skupin v ranní i odpol. družině …).

Co se týká obědů pro žáky stravující se ve školní jídelně : žáci 3. – 5. ročníku, kteří se dosud stravovali ve školní jídelně, mají od pondělí 30. 11. obědy přihlášeny automaticky. V případě, že kdokoliv z těchto žáků na oběd jít nechce, je potřeba jej odhlásit u vedoucí školní jídelny. Žáci 6. – 9. ročníku stravující se ve školní jídelně, kteří mají zájem o obědy od 30. 11. 2020, si je musí předem přihlásit u vedoucí školní jídelny. (Nárok na obědy ve školní jídelně mají i ti žáci, kteří v daném týdnu nebudou chodit do školy, ale budou se účastnit distanční výuky).

V Ostravě – Zábřehu 25. 11. 2020

Mgr. Petr Opletal, řed. školy

Matematický klokan 2020

Napsal uživatel Vladimíra Miavcová.

Každý rok se naše škola účastní celostátní soutěže Matematický klokan. Díky opatřením se jarní termín posunul na podzim a zavření škol opět ztížilo podmínky. Nicméně i v těchto podmínkách se najdou žáci, kteří jsou ochotní udělat něco navíc a dobrovolně disciplinovaně pracovat i doma. Chtěla bych tedy poděkovat za účast a zároveň za velmi úspěšné vyřešení všech úloh Sašce Seidlerové, Tobiáši Baranovi a Matěji Lonskému - všichni 6.A a Lucce Borkové z 8.A.

PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN on-line

Napsal uživatel Helena Žídková.

Ani COVID - 19 nás přírodovědce nezaskočí ,-)

Každoroční PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN, což je celostátní soutěž, které se pravidelně účastníme, se bude konat i letos. Vybraní žáci z osmých a devátého ročníku budou ve středu 11. 11. od 11: 00 h řešit zadání letošní on-line soutěže. Forma to bude sice netradiční, ale podstata soutěžení zůstává stále stejná.

Tak držme všem soutěžícím palce a přejme si, ať technika a Zoom neselže!

Za předmětovou komisi přírodopisu Mgr. Helena Žídková

Ostrava v čase karantény

Napsal uživatel Dana Markovová.

Zapoj se do školního kola výtvarné soutěže, v níž se můžeš zamýšlet nad tím, co tato doba přináší. Soutěžit mohou všechny ročníky naší školy.

Vyber si z těchto témat:

Jak ty osobně prožíváš těžké časy?

1. Co pandemie změnila v tvých návycích?

2. Cítíš se v našem městě bezpečně?

3. Trávíš více času s rodinou?

4. Chodíš častěji do přírody?

5. Zvládáš domácí výuku?

6. Nechybí ti spolužáci?

7. Jak se změnilo naše město v čase covidové pandemie?

Pokud Tě některé z témat oslovilo a máš nápad, jak je výtvarně zpracovat (můžeš použít temperovou nebo akvarelovou malbu, též zajímavou fotografii, kresbu tuší, tužkou, pastelem, šablonování, tupování a další techniky, na které si vzpomeneš z hodin výtvarné výchovy), vytvoř nejpozději do 20. 11. a přines na vrátnici školy. Nezapomeň na čitelný podpis, ročník třídy a uveď na zadní stranu výkresu či fotografie.

Nejzdařilejší práce budou nafoceny a zaslány do ostravského kola, ostatní hezké práce vystavím v rámci naší školy.

Těším se na hojnou účast a doufám, že alespoň tímto způsobem si trochu vynahradíme hodiny výtvarné výchovy.

Danuše Markovová, pedagog a výtvarnice

Minisčítání 2020

Napsal uživatel Vladimíra Miavcová.

Žáci 5. – 9. ročníku naší školy se opět účastní zábavně-vzdělávací akce Českého statistického úřadu. Žáci si osvojí základní principy sběru, zpracování a využívání statistických dat.

Průběžné výsledky Minisčítání 2020 za jednotlivé školy mohou přihlášení uživatelé sledovat už během vyplňování formulářů. Celkové výsledky zveřejní Český statistický úřad v průběhu ledna 2021. Jak odpovídaly děti v předchozích Minisčítáních, si můžete prohlédnout zde: https://www.miniscitani.cz/vysledky

Dnes má svátek: Jitka
Zítra má svátek: Mikuláš