skola2

Tisk
PDF

Letní prázdniny na koních 2021

Napsal uživatel Anička Pešková.

 

10 krásných letních prázdninových dní na koních

5 dní první prázdninový týden

5 dní poslední prázdninový týden

Krásné dlouhé letní dny – vyjížďky do okolí, čas strávený na cvičáku, nezbytná a velmi důležitá péče o koně. Také spousta her a soutěží. A hlavně od rána do večera být s kamarády.

Ve dvou turnusech po dlouhé „koronavirové“ době. Úžasná možnost trávit opět spolu spoustu času v nádherném vesnickém prostředí. Od rána do večera venku.

Najednou mít všechno, co nám dlouhé měsíce chybělo…

Fotografie na https://anickaambr.rajce.idnes.cz/Letni_prazdniny_na_konich_2021/

Tisk
PDF

Zahájení školního roku

Napsal uživatel Richard Feix.

 

Informace k zahájení školního roku 2021/2022

Školní rok 2021/2022 začne ve středu 1. 9. 2021. Všichni žáci - kromě těch, kteří jsou očkováni, nebo kteří prodělali onemocnění Covid – 19 a od nemoci uplynulo 180 dní – budou po příchodu do školy testováni antigenním testem. (Další testování proběhne ve dnech 6. a 9. září 2021). Žáci musí ve společných prostorách školy (chodby, WC) používat ochranu dýchacích cest – respirátor nebo roušku, ve třídách roušku ani respirátor mít nemusí. Pokud zákonný zástupce odmítne testování svého dítěte, bude toto dítě vpuštěno do školy, ale musí mít po celou dobu své přítomnosti ve škole nasazenu ochranu dýchacích cest.

První den ve škole budou mít žáci – s výjimkou 1. ročníku - dvě vyučovací hodiny (do 9.40 hod.), ve kterých bude provedeno testování a poté seznámení se školním řádem a poučení o bezpečnosti a chování ve škole a při mimoškolních akcích a s rozvrhem hodin. Obědy budou vydávány od 11.15 do 13.00 Druhý den – 2. 9. 2021 proběhne vydávání učebnic; 1. – 5. ročník bude končit v 11.40 hodin, 6. – 9. ročník ve 12.35 hodin, obědy budou vydávány od 11.45 do 13.00. Od pátku 3. 9. bude probíhat výuka dle rozvrhu, výdej obědů : 11.45 – 13.45. Školní družina bude v provozu od 1. 9. 2021 od 6.00 hod

Tisk
PDF

Informace k provozu školy a školní družiny

Napsal uživatel Richard Feix.

 

Informace k provozu školy a školní družiny od pondělí 17. 5. 2021

Od pondělí 17. 5. platí přítomnost všech žáků 1. stupně ve škole bez rotací, tzn. že od tohoto dne budou již docházet na prezenční výuku denně všichni žáci 1. až 5. ročníku. Od 17. 5. také dochází ke zrušení dosavadních omezení provozu školní družiny a školního klubu. Jak ŠD, tak i ŠK tedy přecházejí od pondělí 17. 5. do provozu v běžném režimu. Pro žáky 2. stupně (6. – 9. ročník) platí příští týden ještě rotační prezenční výuka, od 17. 5. budou mít prezenční výuku třídy 6. B, 7. B a 8. B Testování na Covid bude nadále prováděno 2 x týdně (po + čt) u žáků 2. stupně, u žáků 1. stupně a zaměstnanců školy bude testování prováděno 1 x týdně. Nadále platí povinnost mít ústa a nos po celou dobu přítomnosti ve škole zakryté respirátorem nebo rouškou.

v Ostravě – Zábřehu 12. 5. 2021                 Mgr. Petr Opletal, řed. školy

Tisk
PDF

DVĚ OCENĚNÍ VE VÝTVARNÉ SOUTĚŽI

Napsal uživatel Dana Markovová.

Duben je ve znamení Dne Země. Rovněž v tomto duchu se nesla výtvarná soutěž, kterou uspořádalo Středisko volného času v Ostravě na Ostrčilově ulici. Veselé téma „ Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá“, zpracovávali žáci v Ostravě napříč všemi školami včetně těch uměleckých.

O to příjemnější je fakt, že naše dvě žákyně Barbora Kmiečíková z 5. A třídy spolu s Markétou Němcovou z 8. B získaly ocenění. Porota tentokráte neudělovala konkrétní umístění, nýbrž vybírala z každé kategorie výtvarně nejzdařilejší práce.

Poděkování patří také Darině Urbaniecové, Marice Jarošové ze 7. A, Tereze Jarošové, Kristýně Ševčíkové z 5. A, Alexandře Seidlerové z 6. A, které této soutěži věnovaly rovněž čas a namalovaly výborné práce.

Všem zúčastněným gratuluji a věřím, že se k nám připojí i další žáci, pro které je tvorba radostí.

Za výtvarnou výchovu Danuše Markovová

04 02 05 06 03 01

Králíci - Kristýna Ševčíková, Koala - Tereza Jarošová, Kočka - Marika Jarošová, Pes - Darina Urbaniecová, Oxolotl mexický - Barbora Kmiečíková, Vydra - Markéta Němcová.

Tisk
PDF

SOUTĚŽÍME VE VÝTVARNÉ VÝCHOVĚ

Napsal uživatel Dana Markovová.

01 02 03  

Navzdory tomu, že v tomto pololetí zatím nebylo výtvarné výchově jako předmětu příliš přáno, soutěže pokračují a jsou tu pro Vás! Máte stále možnost i nadále rozvíjet své nápady a postřehy v tematicky různorodých soutěžích, pokud včas zareagujete na mé výzvy ve zprávách na DM…

O to více mne těší, že do národní výtvarné soutěže „ PŘÍRODA KOLEM NÁS“ z původních osmi prací ze školního kola postoupily tři. Pod nimi jsou podepsány Alexandra Seidlerová z  6. A třídy, Markéta Němcová z 8. B a Nikol Hrabcová z 9. A třídy. Jmenované žákyně svědomitě docházely na tzv. „individuální malování“ do učebny výtvarné výchovy a vyplatilo se jim to. Jejich práce byly odeslány a nyní již nezbývá než držet palce! Touto cestou bych také děvčatům chtěla poděkovat za vzornou reprezentaci školy.

V tom týdnu je stále ještě poslední možnost do pátku odevzdat práce do ostravské soutěže „ Máme rádi zvířata…“. Proto neváhejte, malujte a tvořte!

Za výtvarnou výchovu Danuše Markovová

Tisk
PDF

Velká cena ZOO

Napsal uživatel Helena Žídková.

Doba se mění a v rámci přizpůsobování se „době covidové“ se každoroční soutěž ostravské zoologické zahrady Velká cena ZOO změnila, a to od základů. Přenesla se do jednotlivých škol, do on-line výuky a soutěžilo se v rámci velice širokého tématu: Fauna světa a naší republiky, které organizátoři přejali z roku 1976 ,-) Na škole soutěžili všichni žáci 6. a 7. ročníků a v rámci svépomocně vytvořeného on-line testu se snažili získat co nejvíce bodů.

Nejúspěšnější byly žákyně Sofie Faldynová z 6. B a Tereza Koziorková ze 7. A.

Gratulujeme jim, všem ostatním děkujeme za účast a už se těšíme na soutěžení „na živo“, v prostorách zoologické zahrady a za účasti škol z celého kraje.

Na web_skoly_male

sablony

Náhodný obrázek

Kdo je on-line

Právě připojeni - hostů: 247 

Motto: Spoluvytvářet svobodnou osobnost, schopnou přijímat odpovědnost za svá rozhodnutí.

Polaroid

Nezapomeň popřát

Dnes má svátek: Doubravka
Zítra má svátek: Ilona
Pozítří má svátek: Běla

Poznámka

Zde mohou být různá upozornění na nadcházející akce atp.