skola2

Tisk
PDF

Pomůcky pro 1.ročník od září 2020

Napsal uživatel Z.Jankesová.

Tisk
PDF

POUŽÍVEJME ROUŠKY .-)

Napsal uživatel Helena Žídková.

Tisk
PDF

Okresní kolo 9. ročníku celostátní soutěže Finanční gramotnost

Napsal uživatel Vladimíra Miavcová.

Naše tříčlenné družstvo ve složení Ondry G. a Petra I. z 9.B a Verči CH. z 8.A třídy se v okresním kole 9. ročníku soutěže Finanční gramotnost umístilo na pěkném, i když nepostupovém, 5. místě.  Blahopřejeme k pěknému výsledku a hlavně k tomu, že se ve finančním světě neztratí.

Tisk
PDF

ŠKOLA V PŘÍRODĚ 24.3.-7.4.2020 - změna v doplatku

Napsal uživatel Ivan Hořčica.

Naše škola požádala o poskytnutí dotace na ŠVP pro žáky 1.stupně, to je pro 130 žáků. Žádali jsme o poskytnutí maximální možnou výši dotace na 1 žáka,tj. 6000 Kč na celý pobyt. Stejně jako ostatním školám, i naší škole, byla fondem pro děti ohrožené znečištěným ovzduším poskytnuta dotace ve výši ¾ požadované částky ( tj. celkem 585 000Kč). Na základě výběrového řízení bylo vybráno středisko s nejnižší cenou – tj. 5800Kč na žáka. Proto jsme nuceni zbývající finanční prostředky vybrat od rodičů. Vyúčtování bude provedeno po absolvování pobytu.

Cena za 14-denní pobyt tedy bude 1800 Kč a ne 1200 Kč. 

Tisk
PDF

Soutěž Finanční gramotnost

Napsal uživatel Vladimíra Miavcová.

Žáci II. stupně se v prosinci v hodinách matematiky a informatiky zúčastnili školního kola 9. ročníku celostátní soutěže Finanční gramotnost. Nejlepší tři ze školního kola - Ondra G. a Petr I. z 9.B a Veronika CH. z 8.A nás budou zastupovat jako družstvo v okresním kole.

Tisk
PDF

PAMÁTNÉ STROMY

Napsal uživatel Helena Žídková.

V rámci výuky přírodopisu jsme se s žáky vydali hledat „Památné stromy“ našeho obvodu. Děti si téma nejprve samy zpracovaly v rámci školního projektu. Zjistily, že toto označení ze zákona o ochraně přírody získají dřeviny, které vynikají např. svým vzrůstem, nebo věkem, a že v rámci našeho obvodu máme vyhlášeny celkem tři „Památné stromy“. A tak jsme společně vyrazili do terénu …

Děti zjistily, že nejstarším památným stromem z trojice je buk lesní (Fagus sylvatica). Nachází se v parku pod zábřežským zámkem a jeho stáří se odhaduje na 155 let. Druhý nejstarší strom našly děti před bývalou měšťanskou školou na Hulvácké ulici. Je to exotická dřevina kaštanovník setý (Castanea sativa), jeho stáří je cca 105 let. Posledním z trojice památných stromů je dub letní (Quercus robur), jeho stáří je odhadováno na 100 let, je pojmenován jako Vlastin dub a objevili jsme ho v bezprostřední blízkosti nadchodu u zastávky Karpatská a přilehlého obchodního centra.

Vše bylo zdokumentováno, zapsáno a výsledné práce jsou na nástěnce před přírodopisnou.

Na web_skoly_male

sablony

Náhodný obrázek

Kdo je on-line

Právě připojeni - hostů: 105 

Motto: Spoluvytvářet svobodnou osobnost, schopnou přijímat odpovědnost za svá rozhodnutí.

Polaroid

Nezapomeň popřát

Dnes má svátek: Viktor
Zítra má svátek: Marta
Pozítří má svátek: Bořivoj

Poznámka

Zde mohou být různá upozornění na nadcházející akce atp.