skola2

Tisk
PDF

Olympiáda z českého jazyka

Napsal uživatel Gabriela Chalupová.

 

 

V prosinci proběhlo školní kolo Olympiády z českého jazyka, jehož se zúčastnilo sedm žáků 8. a 9. tříd. Úspěšnými řešiteli se stali Erik Ch. z 9. A a Kateřina P. z 8. A, kteří postoupili do okresního kola. Gratulujeme!
Tisk
PDF

Exkurze na ÚMOb

Napsal uživatel Gabriela Chalupová.

 

 

V pondělí 9. 12. se žáci 6. B vydali uplatnit získané teoretické znalosti z hodin občanské výchovy. Naše cesta vedla na městský úřad. Tam jsme si v praxi ověřili, jakým způsobem nám může takový úřad pomoci. Vyzkoušeli jsme si, jak lze komunikovat s lidmi na úřadě a kde všude hledat odpovědi na otázky, s nimiž si mnohdy nevíme rady. Společně jsme prostudovali úřední desku, zjistili, co je náplní práce Zastupitelstva, Rady města a k čemu slouží jednotlivé odbory. Poté nás přivítala místostarostka Mgr. Dagmar Hrabovská, která má na starosti oblast školství, kultury a prevenci kriminality. Představila nám náplň své práce. Paní místostarostka byla velmi potěšená, že žáci kladli mnoho zajímavých dotazů, na které jim odpovídala. Nakonec jsme se přesunuli do Obřadní síně, v níž nám paní Šárka Zubková, jež byla naší průvodkyní po celou dobu akce, vysvětlila, k jakým účelům je síň využívána a mohli jsme si zde vyzkoušet akustiku, vcítit se do role starosty a přednést slavnostní projev. A protože je čas adventní, na závěr jsme si všichni zazpívali vánoční koledu. Děkujeme mockrát paní Šárce Zubkové za zprostředkování této akce a budeme se těšit někdy příště na další spolupráci.

Tisk
PDF

Vánoční turnaje ve futsale, přehazované a ve stolním tenise

Napsal uživatel Ivan Hořčica.

Dne 11.12.2019 se na naší škole uskutečnily Vánoční turnaje.

FUTSAL chlapeckých družstev : 1.BANÍČEK (4.A) , 2. BARCA (5.A), 3. FC MĚSENECHCE (5.B), 4.ČERTI (4.B)

FUTSAL dívčích družstev : 1.KECKY (4.A), 2.ČESKÉ SLEPICE (5.B), 3.TYGŘICE (4.B), 4.DRBNY (5.A)

PŘEHAZOVANÁ chlapců : 1.ŠNECI (9.B), 2.SOVIČKY (9.A), 3.ŽIVÁCI (8.A)

PŘEHAZOVANÁ dívek nemohla být více vyrovnaná - o vítězi rozhodl jediný vyhraný set, všechna družstva totiž jednou vyhrála a jednou prohrála :

1.BOMBARĎAČKY (8.A), 2.FCB LVICE (9.A), 3.HC KABELKY

Mistrem ve STOLNÍM TENISE se stal DAVID DOLEŽAL z 6.A,

2. VINCENT VAŠEK (7.B), 3.TOMÁŠ KNOPP (7.B), 4.DOMINIK KALOUS (4.A)

Do Vánočních turnajů se zapojilo 84 dětí - 32 futsalistů a futsalistek, 43 hráčů a hráček přehazované a 9 hráčů stolního tenisu. Turnaje proběhly opravdu ve vánočním tónu – rozhodčí nemuseli řešit žádné větší přestupky proti pravidlům, hráči a hráčky bojovali srdnatě a férově. Hezké Vánoce !

Tisk
PDF

Soutěž mladých zoologů 2019

Napsal uživatel Helena Žídková.

V rámci podpory přírodovědného vzdělávání motivuje naše škola žáky mimo jiné také k přípravě na různé soutěže. V říjnu to byla soutěž pro osmáky a deváťáky PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN a v minulém týdnu se čtyři družstva z šestých a sedmých tříd zúčasnila celokrajské SOUTĚŽE MLADÝCH ZOOLOGŮ. V ZOO si nejlépe vedlo družstvo šesťáků, "Zvířetomilové", které obsadilo 19. místo z celkových 42 bodovaných míst. Ve školním kole Přírodovědného klokana zvítězil žák třídy 9. A Erik Chrapkowicz.

Všem žákům, kteří se do soutěží úspěšně zapojili, děkujeme.

Tisk
PDF

Výtvarná soutěž

Napsal uživatel Ivan Hořčica.

 Barevný podzim

jugo krenkova_11_2019 jugo2

Již tradičně se talentovaní žáci naší školy úspěšně zapojují do oblastní výtvarné soutěže, kterou pořádá Dům dětí a mládeže v Ostravě - Porubě. Ani v letošním jubilejním 25. ročníku tomu nebylo jinak. Leona Křenková z 6. A třídy získala první místo za akvarelové zátiší, Katka Palkovská z 8. A třídy třetí místo za krajinomalbu; prvenství sice z minulého roku neobhájila, avšak v letošní konkurenci, kdy se hodnotilo celkem 1352 prací, je to pro naše výherkyně i školu mimořádný úspěch.

Chtěla bych poděkovat rovněž dalším šesti finalistům školního kola, a to Vojtěchu Kroupovi, Violettě Šöbekové z 6. A., Elišce Kubelové z 6. B , Nikol Kotlářové a Patricii Kalinové ze 7.A a Veronice Chamrádové z 8.A. třídy.

Všem soutěžícím upřímně gratulujeme a těšíme se na další soutěže, které máme v tomto školním roce před sebou.

Za výtvarnou výchovu Danuše Markovová

 

Na web_skoly_male

sablony

Náhodný obrázek

Kdo je on-line

Právě připojeni - hostů: 90 

Motto: Spoluvytvářet svobodnou osobnost, schopnou přijímat odpovědnost za svá rozhodnutí.

Polaroid

Nezapomeň popřát

Dnes má svátek: Viktor
Zítra má svátek: Marta
Pozítří má svátek: Bořivoj

Poznámka

Zde mohou být různá upozornění na nadcházející akce atp.