ZŠ Jugoslávská

McDONALD'S CUP - 3.místa !!!

Napsal uživatel Ivan Hořčica.

Na obvodním kole fotbalového turnaje McDonald’s Cup žáků 1.-5.ročníku vybojovali naši reprezentanti bronzové medaile. Akce se zúčastnilo 11 týmů. Mladší žáci (3.ročník) nestačili na postupující ZŠ Klegova a ZŠ A.Kučery, další dva zápasy se ZŠ Kosmonautů 15 a se ZŠ Stará Bělá vyhráli. Starší žáci (4.-5.ročník) prohráli s postupujícími školami - ZŠ Klegova a ZŠ Stará Bělá, vyhráli nad ZŠ Kosmonautů 15, ZŠ A.Kučery a ZŠ Bělský les.   Děkujeme za reprezentaci naší školy.

24.4.2019, ZŠ Klegova

MS V PARAHOKEJI

Napsal uživatel Ivan Hořčica.

MISTROVSTVÍ SVĚTA V PARAHOKEJI 27.4.-4.5.2019 V OSTRAVAR ARÉNĚ PRO ŽÁKY NAŠÍ ŠKOLY !

/PRO RODIČE LÍSTKY ZDARMA U P.UČ.HOŘČICI/

V sobotu a neděli 27.-28.4. (a i v další dny) mohou žáci naší školy jít podpořit handicapované sportovce – nejlepší parahokejisty světa.   Žáci ZŠ Jugoslávská dostanou pásek na jakékoliv utkání MS.

Třídy, které mají zájem, mohou jít na hokej v průběhu vyučování v úterý 30.4. v 9,30 hod.

Vstiek

Matematické soutěže

Napsal uživatel Vladimíra Miavcová.

Matematické soutěže

V březnu proběhlo školní kolo mezinárodní soutěže Matematický klokan, které se zúčastnily 2. - 9. ročníky ve 4 kategoriích. Nejúspěšnější v každé kategorii:

CVRČEK (2. - 3. r) Kateřina K. 3.B

KLOKÁNEK (4. - 5.r) Robert P. 5.B

BENJAMÍN (6. - 7.r) Veronika G. 6.A

KADET (8. - 9.r) Vojtěch O. 9.A

V dubnu proběhlo školní kolo Pythagoriády v 6. - 8. ročníku a ze 32 žáků se podařilo dvěma žákyním 6.A třídy stát úspěšnými řešitelkami a postupují tedy do květnového okresního kola na Gymnáziu Olgy Havlové. Jedná se o Veroniku G. a Karine K.

Všem zúčastněným děkujeme za účast a úspěšným řešitelům gratulujeme a přejeme další výborné výsledky.

Velká cena ZOO

Napsal uživatel Helena Žídková.

V ostravské zoologické zahradě proběhla tradiční vědomostní soutěž Velká cena ZOO, určená žákům 6. - 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Téma jarní soutěže bylo „Ochrana přírody v ČR“. Zahrnovalo ochranu krajiny, přírodních hodnot, rozmanitost druhů a estetických kvalit přírody, ale také ochranu a šetrné využívání přírodních zdrojů.

Téma bylo výzvou pro žáky devátých tříd, Anetu P., Davida F., Veroniku V., Zuzanu V. a Pavlu B., kteří se na letošní soutěž přihlásili.

Nabyté znalosti soutěžící zúročili v předposledním březnovém týdnu, kdy se v rámci II. kategorie utkali s dalšími 126 týmy ze základních škol a víceletých gymnázií. Družstva gymnázií byla jako vždy velmi silnou konkurencí, takže jsme rádi, že jsme ve startovním poli obsadili pěkné 20. místo z 38 bodovaných míst.

Soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy.

Olympiáda v českém jazyce

Napsal uživatel Jana Veselá.

Být či nebít?

To je to, oč tu běželo...

Dne 4. prosince 2018 proběhl na naší škole již 45. ročník Olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníků.

S mnohdy zapeklitými úkoly z gramatiky, stejně tak s nástrahami slohové práce na téma Co všechno umí světlo (a že toho umí opravdu dost!), si nejlépe poradili:

Zuzana V., žákyně 9. B třídy, Isabella S. z 9. A a David F. ze třídy 9. B.

Děkujeme všem soutěžícím za jejich účast a nasazení, vítězům blahopřejeme a přejeme jim hodně úspěchů v okresním kole soutěže, které se bude konat v lednu 2019.

Dnes má svátek: Marek
Zítra má svátek: Oto