DOKUMENTY    ÚKOLY    ROZVRH HODIN

6A

Fotogalerie - DOV Šifrování

Plánované akce 2. pololetí

Čtvrtek 14.2. - Beseda s policií (3h)

Pondělí 25.2. - OZO (20Kč)

Čtvrtek 28.2. - Velký svět techniky DOV - výukový program Ínávorfiš aneb tajemství utajených zpráv

Pondělí 25.3. - Planetárium Ostrava - Poruba (vstupné 100Kč)

Pondělí 8.4. - Velký svět techniky DOV - výukový program Kostky jsou vrženy a DNA nositelka minulosti

Čtvrtek 7.3. - program HMYZOUNI (1-2.vyuč.h), vstupné 45kč

Pondělí 6.5. - beseda "Proměny pohlaví" - holky a kluci zvlášť

Besedy Etický kompas:

st 24.4. - 1-2 vyuč.h. "Jiná nemoc - Šikana" (35Kč)

út 7.5. - 3-4 vyuč.h. "Kdo jsem - Dospívání" (35Kč)

25. - 27.6. - 3denní ozdravný pobyt hotel Kahan Horní Bečva

Částku za ubytování 700Kč je třeba zaplatit do 31.3.2019.

Advent v 6.A...

Plánované akce:

Pátek 21.12.2018 - Cinestar - Grinch ( vstupné 70Kč)

Pátek 7.12.2018 - 8.00-13.30 Vánoční workshop v Ostravském muzeu včetně prohlídky, cena 50Kč.

Páteční dopoledne ve vánoční náladě se vydařilo. Nejprve jsme si vyrobili mýdla a pak vyrazili s průvodkyní do expozic Ostravského muzea - přírodovědná expozice, mineralogie, zkameněliny, historie Ostravska - pauza na svačinku, zabalení hotových mýdel a také jsme využili možnosti navštívit jedinečnou výstavu k 100 let ČR a shlédli film. Ten byl sice pro nás šesťáky náročný, ale poznávali jsme historická místa v Ostravě. Na následné procházce Ostravou až k Slezkoostravskému hradu jsme tyto budovy hledali a překvapilo nás, kolik tady toho stálo už před 100.
Fotogalerie: https://tridaakce.rajce.idnes.cz/Ostravske_muzeum_7.12.2018/

Zelená fabrika - výuka v DOV ve středu 31.10.2018

Ve středu proběhla výuka třídy ve Velkém světě techniky v Dolní oblasti Vítkovic. Třída byla rozdělena na 2 skupinky a pracovala postupně s lektorkou s mikroskopy v laboratoři - laboratorní práce byla založena na praktickém poznávání, jak funguje fotosyntéza, co to jsou chloroplasty a k čemu je dobrý chlorofyl. Ve volném čase třída prozkoumala jednotlivé expozice, vyzkoušela si spoustu pokusů a zjišťovala, jak fungují přírodní zákony v praxi. Fotogalerie:

Adaptační den v přírodě 21.9.2018

Poslední letní den jakoby objednaný přímo pro nás - cesta vlakem i autobusem utekla jak voda, vše perfektně navazovalo a přes Bystřici u FM a Nýdek, Goru jsme se brzy dostali do cíle naší cesty pod Malý Ostrý. Zde byl konečně čas si užít kamarády, které jsme celé prázdniny třeba neviděli, užít si svačinku, čistou pramenitou vodu ze studánky i společné hry a poznat se i trošku jinak než ve školních lavicích. Záhy nás čekala 6km cesta přes les do Vendryně, která se pro některé opravdu zdála nad jejich síly, ale všichni nakonec bez úhony úspěšně zvládli. Ve vlaku už zase všichni byli plni energie a brzy jsme vystupovali v Ostravě - Svinově.

Děkuji všem zúčastněným za dobrou náladu, chuť si hrát a také za bezproblémový průběh. Fotky najdete ve fotogalerii

Plánované akce:

31.10 - 8.00-12.35h Zelená fabrika (výukový program v DOV)

Organizace prvního školného týdne

Úterý - 5h třídnické práce a rozdávání učebnic, obědy do 13h

Středa- pátek vyučování dle rozvrhu, obědy 11.40 - 14.00h

6a 2_-_kopie

POUČENÍ O BEZPEČNOSTI A OCHRANĚ ZDRAVÍ V TĚLESNÉ VÝCHOVĚ

A. Zdravotní způsobilost:
1. Žák, který má zdravotní omezení, předloží třídnímu učiteli lékařské vyjádření o případném částečném nebo úplném zákazu provádění tělesných cvičení, a danou skutečnost oznámí vyučujícímu.

2. Žák, který má krátkodobé zdravotní potíže, předloží vyučujícímu písemné vyjádření od rodičů, případně od lékaře.
3. Žák, který se před nebo během cvičení necítí zdráv nebo má jiné zdravotní potíže, upozorní vyučujícího, který přihlédne k okolnostem a rozhodne o jeho další účasti na cvičení.

B. Bezpečnostní pokyny, zásady úrazové prevence, požadavky na dodržování kázně: Žák školy:
1. Používá odpovídající cvičební úbor a vhodnou sportovní obuv podle druhu vykonávané činnosti a podle pokynů vyučujícího, převléká se v šatnách tělocvičny apod.
2. Před hodinou tělesné výchovy odkládá na vyučujícím určená místa ozdobné a jiné předměty jako hodinky, prstýnky, náramky, náhrdelníky, některé náušnice, ozdobné kroužky aj.
3. Před cvičením se vhodně upraví (nejsou vhodné nadměrně dlouhé nehty a dlouhé volné vlasy, padající do obličeje, zamezující vidění a orientaci).
4. Řídí se pokyny vyučujícího TV, chová se tak, aby neohrozil sám sebe ani nikoho jiného.
5. V hodině TV nejí a nežvýká.
6. Necvičící žák se zdržuje pouze na místě, které mu určí vyučující.
7. V hodině tělesné výchovy je povinen:
- nepřeceňovat své síly, necvičit svévolně na jiném než určeném nářadí a nevykonávat jinou činnost než tu, která vyplývá z úkolu stanoveného učitelem,
- hlásit jakékoliv zjištěné závady a nedostatky (na náčiní a nářadí, v tělocvičně, na hřišti apod.),
- nevzdalovat se bez dovolení učitele z místa cvičení,
- neprovádět přemísťování a úpravy nářadí bez svolení vyučujícího,
- při sportovních hrách dodržovat platná pravidla, která byla sdělena vyučujícím, nepoužívat vulgární výrazy, projevy hrubosti apod.,
- sportovní náčiní používat s opatrností,
- dojde-li k úrazu, bez zbytečného odkladu oznámit vyučujícímu, který žáku poskytne první pomoc a učiní další opatření související s úrazem.

C. Pravidla cvičení v tělocvičnách a na hřišti: Žák školy:
1. Se přesouvá na sportoviště podle pokynů vyučujícího, dodržuje pravidla bezpečnosti při přesunu.
2. Do tělocvičny vchází až po vyučujícím a odchází před vyučujícím.
3. Řídí se příslušným provozním řádem tělocvičny nebo hřiště, nesmí manipulovat s elektrickým zařízením.
4. Neprovádí úpravy nářadí bez svolení vyučujícího, vyčká, až bude vše připraveno ke cvičení (zajištění nářadí, žíněnky a jiné zabezpečení).
5. Na nářadí necvičí sám bez dopomoci či záchrany vyučujícího.
6. Použité nářadí a náčiní vrací na původní místo a udržuje pořádek v nářaďovně.

Dnes má svátek: Leona
Zítra má svátek: Ivona