skola2

Tisk
PDF

4.A

 


 DOKUMENTY    ÚKOLY    ROZVRH HODIN 

 

Název třídy: 4.A
Stupeň: 1. stupeň 
Třídní učitel:
 Mgr. Ivan Hořčica

Konzultace : PO,ST-PÁ - 7,20-7,45   ÚT - 14,00-14,30  /nebo po dohodě - Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

00 2

23.10. úkoly na podzimní prázdniny

Za normálních okolností nedávám úkoly na prázdniny, nyní však není nic normální.  S učivem jsme pozadu, vyhlídky na vrácení dětí do škol nevypadají moc růžově , děti ztrácejí pracovní návyky - tak dostaly děti úkoly, zveřejněné na DM i na webu.

Držme se !

I.H.

P.S. "horkou" linku - mobil 605 062 413 používám jen v době vyučování, školy v přírodě

 


 

21.10.VYUŽITÍ DM SOFTWARE PRO ÚKOLY

Po online výuce zadávám úkoly do DM a děti mohou hned komunikovat, čemu nerozuměly. Zároveň opravuji úkoly předešlé, posílám informace přímo jednotlivcům. Takže jsem hlavně v této době "na příjmu". E-maily ve škole neřeším. 

20.10. ÚKOLY ZADÁVÁNY V DM SOFTWARE

Při distanční výuce bych chtěl využít komunikace s dětmi přes DMsoftware , proto děti obdržely PIN pro přístup. Znění úkolu bude i zde na webu. Úkoly chci rozebírat v online hodinách, děti by je měly mít připravené anebo píšou přímo do DMsoftware. Neposílejte mi je emailem, ofocování, skenování jsme si dost užili na jaře.  Pokud se tento způsob neosvědčí, zvolím jinou variantu. 

I.H. 


 16.10.DISTANČNÍ VÝUKA - výuka na dálku - první hodina

Tak jsme se dnes poprvé seznámili s aplikací ZOOM, překonávali a ještě budeme překonávat mnohé technické problémy, ale nakonec jsme to zvládli. Přihlásilo se 7 dětí, dvě měly nějaký problém s připojením, doufám že to v pondělí vyřešíme. Ostatních 6 dětí si bude chodit pro tištěné úkoly na každý den - v 8,00 na vrátnici. Následující den úkoly odevzdají. 

Online ZOOMvýuka bude probíhat každý den od 9,00.

I.H.


 

DISTANČNÍ VÝUKA - výuka na dálku

 

Od 14.10.2020 byla na školách zavedena POVINNÁ výuka na dálku – online. Pro 4.A je aktuální od pátku 16.10. , každý den 1 hodina. Ti žáci , kteří nemohou být online, si budou přebírat úkoly každý den ráno v 8,00 (od pondělí 19.10.).

V pátek 16.10. se zkusíme poprvé připojit online v 9,00.  Zadejte adresu na připojení :

https://zoom.us/j/9810273798?pwd=azRHMTIrTzNsMlc3RGphbzQ1SVdtUT09    

Po zadání linku se děti musí zaregistrovat - svým  jménem a ne přezdívkou !

Jelikož s aplikací ZOOM se teprve seznamuji, očekávám spoustu technických problémů. Ale zkusíme to. Pro komunikaci s dětmi přes DMsoftware budou dětem zaslány PINy na přístup do DMsoftwaru. Pokud nelze zaslat e-mailem, musí si PIN vyzvednout u mne (učitelé budou ve škole).

Budu zadávat úkoly i v pracovních sešitech – dosud jsem je zadával přes web, přehlednější je to podle kolegyň v DMsoftware, tak tedy vyzkoušíme.

Příští týden bude online výuka také od 9,00, předměty upřesním.

I.Hořčica


 ŠKOLA V PŘÍRODĚ - vyúčtování

Budu vracet 1772,- Kč (-28 Kč soutěže-odměny). Předání peněz - 7,30-8,00 každý den nejlépe po domluvě e-mailem , abych věděl , kolik peněz potřebuji. Prosím o  228,- Kč, abych mohl předat dvoutisícovku.

 


 CHOVÁNÍ - HODNOCENÍ v žákovské knížce

V žákovské knížce máte BODOVÉ hodnocení chování.

Body jsou udělovány za různé přestupky : 1 bod - vyrušování,nepořádnost,nepořádek,houpání na židli apod. / 2 body - DÚ, 1-3 body - nerespektování šk.řádu,honičky,braní cizích věcí,vulgarity,ubližování (3body) apod. I minus body mohou být např. za práci pro třídu.

V září byly 4 děti hodnoceny POCHVALOU, 2 děti NAPOMENUTÍM  a 2 DŮTKOU. Závažné kázeňské prohřešky nebyly, jen to chce nastavit "mantinely". 


 Doplnění učiva - viz DOKUMENTY

Ve složce DOKUMENTY (vlevo nahoře) lze stáhnout učivo PŘ - HOUBY A ROSTLINY . Je to ve Wordu 97-2003. 


 

Škola v přírodě RS Palkovické Hůrky 12.-25.10.2020

Děti dostaly informační servis ke škole v přírodě.  

Potvrzení zdravotní způsobilosti od praktického lékaře mají všechny děti kromě tří a těm jsem zprávu předal v žákovské knížce.

I.Hořčica                 


16.9.2020 - ZOO OSTRAVA 

01 02 03


  8.9. DESETIMINUTOVKY - pro ověření učiva v ČJ,M,VL,PŘ budeme často psát DM (desetiminutovky) - nebudu dopředu na DM upozorňovat


  4.9. TĚLESNÁ VÝCHOVA v měsíci září bude probíhat VENKU. Překážkou je pouze mokré hřiště nebo déšť. Děti ať mají boty na ven i do tělocvičny. 

 


 

  2.9. Info pro rodiče :

FINANCE - v ŽK je poslední strana věnovaná financím, které jsem obdržel od dětí.

Jelikož budeme v pátek 4.9. objednávat prac. sešity aj., potřebuji informaci, kdy mohu očekávat od dětí peníze. Pokud to budete platit až 15.9., dejte vědět.

ÚKOLY - v záložce výše jsou a budou aktuální úkoly, nyní pro rodiče.

ROZVRH HODIN - od 3.9. jedeme podle rozvrhu

 


  1.9. Zdravím rodiče, zdravím žáky 4.A,

 

přeji v novém školním roce 2020/21 mnoho úspěchů, co nejvíce úsměvů, co nejméně mračení, co nejméně „covidových“ dnů a ať nám spolupráce co nejlépe funguje.

Na těchto stránkách budu poskytovat informace, týkající se třídy, školy. Rodiče i děti si zde mohou kontrolovat zadání domácích úkolů, mohou si stahovat dokumenty k výuce v případě dlouhodobé nemoci, kontrolovat rozvrh apod.

První informace :

1.čas vyučování : 1.9. – do 8,45, 2.9. do 11,40, od 3.9. podle rozvrhu

2.“covidová“ opatření – zamezen nekontrolovaný pohyb rodičů (konzultace rodičů po domluvě e-mailem / Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript /) a dětí ve škole (přizpůsobení přestávkového režimu, režimu na obědu , ve škoní družině či klubu), hygienická opatření (antibakteriální prostředky ve třídách jsou samozřejmostí)

3.výběr finančních prostředků na školní pomůcky

/DO 11.9.2020/ :  

PRACOVNÍ SEŠITY ČJ,M,VL,PŘ – 258Kč

Školní potřeby (výkresy,sešity…) – 290Kč

Pracovní sešit AJ – 219Kč

Celkem s AJ – 767 Kč,   bez AJ – 548 Kč

Třídní fond (papír. ručníky) – 20 Kč

Pozn. : Pracovní sešity TAKTIK jsou nutností, potřebuji je co nejrychleji objednat, jsou na celý rok (kromě M a Vl - ve 2.pololetí budu vybírat 114,- Kč). Hromadná objednávka je levnější o poštovné a cca 10 Kč na sešit.

Školní potřeby – pokud si chcete zakoupit všechny sešity aj. sami, na vyžádání poskytnu seznam (škola má však slevu)

PS z AJ má zaplaceno 6 žáků, p.uč.Zajícová je však ochotna AJ ještě doobjednat

V žákovské knížce bude stránka FINANCE, kde budete moci kontrolovat výdaje

4.třídní hygienické prostředky – žáci přinesou 2 toaletní papíry, mýdlo NE, ručníky NE, ve třídě budou papírové ručníky, které zakoupím z třídního fondu

5.spolupráce s třídním učitelem – preferuji e-mailovou korespondenci , komunikuji na domácím počítači, tedy i odpoledne, večer

- omluva absence – žádám o omluvu do 2 prac. dnů - lze přes e-mail, DM software, žákovskou knížku , telefon – jen na sekretariát

- DMsoftware=kontrola klasifikace , úkoly budou na webu třídy

První třídní schůzka je plánována na 10.11.2020, ale předpokládám, že bude nějaká říjnová schůzka ke škole v přírodě.

Pokud jste dočetli až sem, gratuluji, těch informací je fakt dost.

Ivan Hořčica, třídní učitel 4.A

Na web_skoly_male

sablony

Náhodný obrázek

Kdo je on-line

Právě připojeni - hostů: 141 

Motto: Spoluvytvářet svobodnou osobnost, schopnou přijímat odpovědnost za svá rozhodnutí.

Polaroid

Nezapomeň popřát

Dnes má svátek: Štěpánka
Zítra má svátek: Felix
Pozítří má svátek: Dušičky

Poznámka

Zde mohou být různá upozornění na nadcházející akce atp.