skola2

Tisk
PDF

5.A

 


 DOKUMENTY    ÚKOLY    ROZVRH HODIN 

 

Název třídy: 5.A
Stupeň: 1. stupeň 
Třídní učitel:
 Mgr. Naďa Poláčková

Konzultace : PO,ST-PÁ - 7,20-7,45   ÚT - 14,00-14,30  /nebo po dohodě -

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

4a

00 2

PŘEJI KRÁÁÁSNÉ PRÁZDNINY !!!

I.H.


 


 

 

VÝLET 4.A – hrad HELFŠTÝN – pátek 25.6.2021  

finance výletu neboli zkouška finanční gramotnosti :

Jelikož jsme jeli do Štramberku a ne na hrad Helfštýn, cena výletu byla 34 Kč za vlak. Vyrovnal jsem se s dětmi hned na nádraží, abych nemusel řešit vratky. A to byla chyba, asi jsem příliš dětem důvěřoval, neboť se zachovaly asi jako nejmenovaná ministryně financí a všechny penízky utratily (až na čestné 3 výjimky) , že jim ani nezbylo na návštěvu Trúby... Ale za ty svoje plyšáky, pokemony a jiné hračky byly aspoň šťastné... Výlet se podařil, naštěstí počasí přálo, vlaky měly jen 15 min zpoždění, pohoda.

I.Hořčica 

 


 


 

 

 

 LINK NA ONLINE VÝUKU ANGLICKÉHO JAZYKA - PO+ST+PÁ 3.HOD. : 

https://us05web.zoom.us/j/9632233860?pwd=dGFGcjdSeGdISEFMYXpxek9MbHNTdz09 

LINK NA ONLINE VÝUKU ČJ,M - PO-PÁ 1+2.hod. VL,PŘ - ÚT + ČT 3.hod. : 

https://zoom.us/j/9810273798?pwd=azRHMTIrTzNsMlc3RGphbzQ1SVdtUT09 

  

 

 "HORKÁ" LINKA :

605 062 413 /používám jen v době vyučování/ 

 

 


 

 

ČTENÁŘSKÝ DENÍK

Čtenářský deník budu kontrolovat a hodnotit 15.1. - za 1.pololetí. Pak zase za další čtvrtletí a na konci pololetí. Žáci by měli přečíst cca 2-4 knihy za čtvrtletí (podle rozměrnosti knihy).  Hodnotit budu jak estetickou, tak především obsahovou stránku zápisů. Budu chtít, aby děti uměly o knize něco říct /poprvé v pátek 15.1./ , tím si i zjistím, zda knihu četly.Kdyby byla normální výuka, děti by si přinesly  knihu, představily ji dětem formou referátu a dotazů . 

Ideální by bylo, aby Vaše dítě četlo před vámi 10-20 minut denně - HLASITÉ ČTENÍ a pak shrnulo, o čem to vlastně bylo. 

Výběr knih nechávám na vás. Doporučuji klasiku jako Čapek-Devatero pohádek, Werich-Fimfárum, Astrid Lindgrenovou, Rowlingovou, klasické pohádky B.Němcové-K.J.Erbena, Staré pověsti české, Lichožrouti (super!), Poseroutka, Tarzan... 

Ještě k počtu knih - jestliže někdo čte Harryho Pottera nebo Poseroutku, je jasné, že Harry bude přečten za mnohem delší období než Poseroutka, který se dá přelouskat za jedno odpoledne. 


3.1.2021 POHODOVÝ NOVÝ ROK , nejen školní

 přeje I.Hořčica

 


 

3.1.2021 DISTANČNÍ VÝUKA

Od 4.1.2021 si zopakujeme výuku online. Link je stejný jako v minulém roce :

 

https://zoom.us/j/9810273798?pwd=azRHMTIrTzNsMlc3RGphbzQ1SVdtUT09

Výuka bude samozřejmě povinná, začínáme v 8,00 , každý den 3 hodiny. Je možnost si vypůjčit školní notebook, tablet. 

 


 21.12. ŠŤASTNÉ A VESELÉ !

 

Přeji pohodové Vánoce - rodičům přeji konečně odpočinek od toho dění kolem, dětem přeji rozzářená očička nejen nad dárky , přeji lepší nový rok než byl ten starý, hlavně to zdravíčko...

I.Hořčica

 


 

12.12.ČTENÁŘSKÝ DENÍK + Ps + školení(výběr 254 Kč)

Preventivní školní program je pro základní školy povinný, jde o školení typu začleňování dětí do kolektivu, nebezpečí sociálních sítí (kyberšikany), prevence negativního chování, šikany, kouření, alkoholu , drog apod. Každý ročník má jiný program, zpravidla jsou 2 na každé pololetí. Výuku provádí  školení pracovníci , pověření MŠMT. Částka 35 Kč na žáka je minimální, chtěli původně 700 Kč na třídu, ale po mé a ředitelově „intervenci“ jsme dohodli spojení  4.a-4.b a snížili tak cenu.

Čtenářský deník bude na 2 roky - osvědčil se mi vytištěný ČD :  https://www.etaktik.cz/muj-ctenarsky-denik-pro-1-stupen/
 
Je moc pěkný, stránky na knihu jsou předtištěné, úkoly ke knize rozmanité, podporují fantazii.
Čtenářský deník jsem chtěl už od září, ale suma za PS byla vysoká, tak jsem 2 PS + ČD nechal na později. Vzhledem k tomu, že potřebuji zaplatit školení 17.12. a očekávám opět distanční výuku, rád bych PS objednal co nejdříve. Čtenářský deník bude totiž obsahovat knihy, které děti přečetly v čase od září 2020 a přečtou o vánočních prázdninách (prosím Ježíška o dodání knížek…). Čtení ve 4.-5. ročníku je opravdu stěžejní – měly by už umět nejen číst bez chyb, souvisle ale také pohovořit , o čem kniha je. Bude hodnocen 3x – 1.pololetí, 3.čtvrtletí, 2.pololetí. Minimem jsou 2-3 knihy na čtvrtletí podle rozsahu (např. Poseroutka se dá „přečíst“ za pár hodin , Lichožrouti za měsíc). Podle zápisu v ČD budu děti „zkoušet“ z obsahu přečtených knih.
PS – M2 + VL-dějiny potřebujeme na 2.pololetí.
Nepříjemností je, že nás je málo a tak cena je vyšší. Výhodou je, že poštovné máme zdarma. Ti , co si budou chtít zaplatit PS později, musí počítat s tím, že cena bude vyšší o poštovné.
Děkuji za pochopení
I.Hořčica 

 7.12. VLASTIVĚDA - MAPA a ORIENTACE V KRAJINĚ

Děti dostanou tento materiál vytištěný, není třeba opisovat. Lze jej najít v Dokumentech. Bude obsahem prověrky ve čtvrtek 10.12.

 


 

20.11. PŘÍRODOVĚDA - přehled učiva a DÚ

Pro kontrolu učiva PŘ za 1. čtvrtletí jsem zaslal e-mailem materiál k vytištění nebo přepsání.  

 


12.11. Pomoc k pochopení učiva VL  "měřítko mapy" : 

https://www.youtube.com/watch?v=GdHK8b__Xrs

https://www.youtube.com/watch?v=_d8gf2yk944

https://www.youtube.com/watch?v=Fk25LlHWkxA


 4.11.DISTANČNÍ VÝUKA od 4.11.2020  

https://zoom.us/j/9810273798?pwd=azRHMTIrTzNsMlc3RGphbzQ1SVdtUT09    

Bude 3-hodinová.

Rozvrh - 1.hod. od 8,00 - ČJ, 2.hod. od 8,55 - M, 3.hod. od 10,00 - po+st+pá - AJ, út - PŘ, čt - VL.

Úkoly mi prosím neposílejte e-mailem, pokud neumíte zmenšovat přílohy. Radši dodejte materiály do školy, na vrátnici je k tomu bedýnka 4.a.

Pracovní sešity s úkoly odevzdávají jen ti, co se neučí online. 

 


  "HORKÁ" LINKA :

605 062 413 /používám jen v době vyučování/ 


 

21.10.VYUŽITÍ DM SOFTWARE PRO ÚKOLY

Po online výuce zadávám úkoly do DM a děti mohou hned komunikovat, čemu nerozuměly. Zároveň opravuji úkoly předešlé, posílám informace přímo jednotlivcům. Takže jsem hlavně v této době "na příjmu". E-maily ve škole neřeším. 

20.10. ÚKOLY ZADÁVÁNY V DM SOFTWARE

Při distanční výuce bych chtěl využít komunikace s dětmi přes DMsoftware , proto děti obdržely PIN pro přístup. Znění úkolu bude i zde na webu. Úkoly chci rozebírat v online hodinách, děti by je měly mít připravené anebo píšou přímo do DMsoftware. Neposílejte mi je emailem, ofocování, skenování jsme si dost užili na jaře.  Pokud se tento způsob neosvědčí, zvolím jinou variantu. 

I.H. 


 16.10.DISTANČNÍ VÝUKA - výuka na dálku - první hodina

Tak jsme se dnes poprvé seznámili s aplikací ZOOM, překonávali a ještě budeme překonávat mnohé technické problémy, ale nakonec jsme to zvládli. Přihlásilo se 7 dětí, dvě měly nějaký problém s připojením, doufám že to v pondělí vyřešíme. Ostatních 6 dětí si bude chodit pro tištěné úkoly na každý den - v 8,00 na vrátnici. Následující den úkoly odevzdají. 

Online ZOOMvýuka bude probíhat každý den od 9,00.

I.H.


 DISTANČNÍ VÝUKA - výuka na dálku

 Od 14.10.2020 byla na školách zavedena POVINNÁ výuka na dálku – online. Pro 4.A je aktuální od pátku 16.10. , každý den 1 hodina. Ti žáci , kteří nemohou být online, si budou přebírat úkoly každý den ráno v 8,00 (od pondělí 19.10.).

V pátek 16.10. se zkusíme poprvé připojit online v 9,00.  Zadejte adresu na připojení :

https://zoom.us/j/9810273798?pwd=azRHMTIrTzNsMlc3RGphbzQ1SVdtUT09    

Po zadání linku se děti musí zaregistrovat - svým  jménem a ne přezdívkou !

Jelikož s aplikací ZOOM se teprve seznamuji, očekávám spoustu technických problémů. Ale zkusíme to. Pro komunikaci s dětmi přes DMsoftware budou dětem zaslány PINy na přístup do DMsoftwaru. Pokud nelze zaslat e-mailem, musí si PIN vyzvednout u mne (učitelé budou ve škole).

Budu zadávat úkoly i v pracovních sešitech – dosud jsem je zadával přes web, přehlednější je to podle kolegyň v DMsoftware, tak tedy vyzkoušíme.

Příští týden bude online výuka také od 9,00, předměty upřesním.

I.Hořčica


 ŠKOLA V PŘÍRODĚ - vyúčtování

Budu vracet 1772,- Kč (-28 Kč soutěže-odměny). Předání peněz - 7,30-8,00 každý den nejlépe po domluvě e-mailem , abych věděl , kolik peněz potřebuji. Prosím o  228,- Kč, abych mohl předat dvoutisícovku. 


 CHOVÁNÍ - HODNOCENÍ v žákovské knížce

V žákovské knížce máte BODOVÉ hodnocení chování.

Body jsou udělovány za různé přestupky : 1 bod - vyrušování,nepořádnost,nepořádek,houpání na židli apod. / 2 body - DÚ, 1-3 body - nerespektování šk.řádu,honičky,braní cizích věcí,vulgarity,ubližování (3body) apod. I minus body mohou být např. za práci pro třídu.

V září byly 4 děti hodnoceny POCHVALOU, 2 děti NAPOMENUTÍM  a 2 DŮTKOU. Závažné kázeňské prohřešky nebyly, jen to chce nastavit "mantinely". 


 Doplnění učiva - viz DOKUMENTY

Ve složce DOKUMENTY (vlevo nahoře) lze stáhnout učivo PŘ - HOUBY A ROSTLINY . Je to ve Wordu 97-2003. 


 

Škola v přírodě RS Palkovické Hůrky 12.-25.10.2020

Děti dostaly informační servis ke škole v přírodě.  

Potvrzení zdravotní způsobilosti od praktického lékaře mají všechny děti kromě tří a těm jsem zprávu předal v žákovské knížce.

I.Hořčica                 


16.9.2020 - ZOO OSTRAVA 

01 02 03


  8.9. DESETIMINUTOVKY - pro ověření učiva v ČJ,M,VL,PŘ budeme často psát DM (desetiminutovky) - nebudu dopředu na DM upozorňovat

  4.9. TĚLESNÁ VÝCHOVA v měsíci září bude probíhat VENKU. Překážkou je pouze mokré hřiště nebo déšť. Děti ať mají boty na ven i do tělocvičny.  

   2.9. Info pro rodiče :
FINANCE - v ŽK je poslední strana věnovaná financím, které jsem obdržel od dětí.
Jelikož budeme v pátek 4.9. objednávat prac. sešity aj., potřebuji informaci, kdy mohu očekávat od dětí peníze. Pokud to budete platit až 15.9., dejte vědět.
ÚKOLY - v záložce výše jsou a budou aktuální úkoly, nyní pro rodiče.
ROZVRH HODIN - od 3.9. jedeme podle rozvrhu

 


  1.9. Zdravím rodiče, zdravím žáky 4.A, 
přeji v novém školním roce 2020/21 mnoho úspěchů, co nejvíce úsměvů, co nejméně mračení, co nejméně „covidových“ dnů a ať nám spolupráce co nejlépe funguje.
Na těchto stránkách budu poskytovat informace, týkající se třídy, školy. Rodiče i děti si zde mohou kontrolovat zadání domácích úkolů, mohou si stahovat dokumenty k výuce v případě dlouhodobé nemoci, kontrolovat rozvrh apod.
První informace :
1.čas vyučování : 1.9. – do 8,45, 2.9. do 11,40, od 3.9. podle rozvrhu
2.“covidová“ opatření – zamezen nekontrolovaný pohyb rodičů (konzultace rodičů po domluvě e-mailem / Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript /) a dětí ve škole (přizpůsobení přestávkového režimu, režimu na obědu , ve škoní družině či klubu), hygienická opatření (antibakteriální prostředky ve třídách jsou samozřejmostí)
3.výběr finančních prostředků na školní pomůcky
/DO 11.9.2020/ :  
PRACOVNÍ SEŠITY ČJ,M,VL,PŘ – 258Kč
Školní potřeby (výkresy,sešity…) – 290Kč
Pracovní sešit AJ – 219Kč
Celkem s AJ – 767 Kč,   bez AJ – 548 Kč
Třídní fond (papír. ručníky) – 20 Kč
Pozn. : Pracovní sešity TAKTIK jsou nutností, potřebuji je co nejrychleji objednat, jsou na celý rok (kromě M a Vl - ve 2.pololetí budu vybírat 114,- Kč). Hromadná objednávka je levnější o poštovné a cca 10 Kč na sešit.
Školní potřeby – pokud si chcete zakoupit všechny sešity aj. sami, na vyžádání poskytnu seznam (škola má však slevu)
PS z AJ má zaplaceno 6 žáků, p.uč.Zajícová je však ochotna AJ ještě doobjednat
V žákovské knížce bude stránka FINANCE, kde budete moci kontrolovat výdaje
4.třídní hygienické prostředky – žáci přinesou 2 toaletní papíry, mýdlo NE, ručníky NE, ve třídě budou papírové ručníky, které zakoupím z třídního fondu
5.spolupráce s třídním učitelem – preferuji e-mailovou korespondenci , komunikuji na domácím počítači, tedy i odpoledne, večer
- omluva absence – žádám o omluvu do 2 prac. dnů - lze přes e-mail, DM software, žákovskou knížku , telefon – jen na sekretariát
- DMsoftware=kontrola klasifikace , úkoly budou na webu třídy
První třídní schůzka je plánována na 10.11.2020, ale předpokládám, že bude nějaká říjnová schůzka ke škole v přírodě.
Pokud jste dočetli až sem, gratuluji, těch informací je fakt dost.
Ivan Hořčica, třídní učitel 4.A

Na web_skoly_male

sablony

Náhodný obrázek

Kdo je on-line

Právě připojeni - hostů: 226 

Motto: Spoluvytvářet svobodnou osobnost, schopnou přijímat odpovědnost za svá rozhodnutí.

Polaroid

Nezapomeň popřát

Dnes má svátek: Doubravka
Zítra má svátek: Ilona
Pozítří má svátek: Běla

Poznámka

Zde mohou být různá upozornění na nadcházející akce atp.