DOKUMENTY    ÚKOLY    ROZVRH HODIN

Mgr. Soňa Dufková

16.9.2019
Dobrý den, vážení rodiče,
sdělím informace, které budou jen připomenutím a také týkající se učiva tento týden.
Matematika: opak. násobilku 2,3,4,5. Vlastnosti násobení a dělení.
Geometrie: bude nejčastěji ve čtvrtek  Někdy může dojít ke změně – dětem dám včas vědět.
Tento týden v geometrii: úsečky, přímky, body náležející a nenáležející přímce nebo úsečce.
Čj: u,ú, ů – procvič. Hlásky- dělení samohlásky… str. 7. Zavedli jsme sešit diktát. Dnes jsme jej psali- prosím doma  udělat opravu, obalit sešit. Aby děti měly nové obzory z četby knížek, budou psát každý měsíc referát o knížce, kterou v poslední době četly. K referátu- jak bude vypadat napíšu později. Nyní ať jen čtou a do pátku 18.10. odevzdají svůj prní referát.
Zapomněla jsem dnes dětem rozdat dom. sešity na DÚ- napsat na papír nebo do nějakého náhradního sešitu (ať děti mají úkol, i když nedostali ve škole příslušný sešit.)
Přinést ručník- kdo ještě nemá a cvičební úbor.
Hv: obalit notový sešit.
Sběr: prosím o nošení sběru papíru, také se sbírají plechovky a plastová víčka.
Tento týden jedeme do plavání- přinést 2 jízdenky co nejdřív.
Dohlédněte prosím na přípravu dětí. Děti zapomínají DÚ, učebnice, pomůcky. Ve škole mají tabulku zapomínání. Kdo bude mít hodně zapomínání, hrozí kárné opatření.
Děti musí chodit do školy včas- 7. 45. Nechodí se po 8. hodině.
Děkuji  rodičům za včasné přinesení peněz na prac. sešity. Vzorní rodiče.
Přeji Vám hezky, ničím nerušený pracovní týden.
S. Dufková

3.9.2019
Dobrý den, vážení rodiče,
chtěla bych ještě poprosit, aby děti měly ve škole ručník, donesly si kufřík do Vv a Pč (pracovních činností).
V kufříku by měly mít plochý a kulatý štětec, černou tuž, vodové a temperové barvy, lepidlo, nůžky, voskovky, pokud možno- igelitový ubrus na lavičku při výtvarných nebo pracovních činnostech- rozměr cca 60 . 40 cm. Bylo by fajn, kdyby děti měly i nějaké tričko nebo holky zástěrku v těchto hodinách.
I když v tomto půlroce děti nemají mít klasickou tělesnou výchovu, protože mají plavání, přesto bych byla ráda, kdyby děti měly ve třídě cvičební úbor a tenisky. Pokud by bylo hezky, šli bychom na hřiště nebo i do tělocvičny. Mýdlo a toaletní papír přinesou vždy jen určené děti podle abecedního seznamu- mám nedostatek prostoru pro tyto věci, takže je budu vybírat v malém množství v průběhu roku.
V pátek máme tedy plavání- nejpozději ve čtvrtek přinést 2 lístky desetimin. na tramvaj.

Z důvodu uvážení, aby děti od paní učitelky Kačníkové z 2. B byly pospolu, přešly dnes před vyučováním do 3.A třídy. Nové příchozí děti tímto budou vyučovány ve 3.B u Pí uč. Rucké. Po dnešním vyučování děti už ví, kde budou chodit.

Rozvrh hodin (který by měl platit v tomto pololetí, pokud nedojde k nějakému zádrhelu)

1.             2.             3.            4.             5.

PO  Čj- ml          Aj             M          Čj- čtení      Hv

ÚT  Čj- ml          M           Čj- čtení   Prv             M

ST   Čj- ml         M            Aj            Vv              Vv

ČT   Čj- ml         M           Čj-čtení      Pč             Aj

PÁ   PLAVÁNÍ      PLA        PLA           Čj-čtení      Prv
       (tělesná výchova- 2 vyuč. hodiny, dojezd tramvají)

Konzultační hodiny: ÚT: 7.00-7.45, STŘ: 13.00- 13. 45.

Zdravotní způsobilost dětí z bývalé třídy 2.B na plavání je vpořádku. Zapomněla jsem v předchozím vzkazu připsat na plavání: vzít koupací čepici.
Zítra 4.9. vybírám od dětí vypsané žákovské knížky na 1.straně a na poslední straně podepsaný školní řád (podívejte na absenci- do 2 dnů omluvit dítě)

Aby děti měly zastrouhané tužky, pastelky, 2 pera- jedno náhradní. Obalené učebnice, notýsek, žák. knížku, postupně budu posílat dětem na obalení sešity.
Děkuji za spolupráci. S. Dufková

2.9. 2019
Dobrý den, vážení rodiče,
došlo ke změně ve 3. třídě. Z důvodu počtu žáků, který by přesahoval 30 dětí bude 3. třída rozdělena na 3.A a 3.B. Do třídy 3.A bude chodit většina žáků  od paní učitelky Kačníkové (bývalá 2.B). Do 3.B budou chodit všichni žáci paní učitelky Veroniky Rucké. Noví příchozí žáci budou ve 3.A.
Zítra mají děti 4 vyuč. hodiny- vyučování končí v 11. 40. Děti dostanou nové učebnice. S sebou
na zítra aktovku a pouzdro.
V pátek má rozdělená třída 3.A již 1. lekci plavání. Prosím, kdo má prošlou zdravotní způsobilost na plavání, musí s dítětem zajít co nejdříve k lékaři a přinést potvrzení, že dítě je bez zdravotních obtíží.
Lekce plavání budou opět probíhat co 14 dní v pátky od 8.45- 10.15 (dvouhodinovka).
Sraz před školou v 7.50. Odchod od školy v 8.00.
Prosím, aby děti nosily dvě desetiminutové jízdenky nejpozději do čtvrtku (den před plaváním).
S sebou: plavky, mýdlo, ručník, svačina, pití.
Platí stále, že děti nesmí do bazénu s přívěšky, náramky, prstýnky. Holky s dlouhými vlasy mají sepnuté vlasy. Pokud mají vyrážku na těle, např. na nohou kuří oko, je třeba to nahlásit a do bazénu nesmí.
Vážení rodiče, chtěla bych popřát, ať Vaše ratolesti Vám dělají v tomto školním novém roce jen radosti, ať jsou zdravé, šťastné a spokojené. Taktéž, aby se v nich pěstoval pocit zodpovědnosti vzhledem k jejich práci a tou je učení a aby měly kolem sebe spoustu kamarádů a příjemnou školní atmosféru. Pokud jsou Vaše děti spokojeny, pak myslím, jste i Vy. Vám přeji pevné zdraví, štěstí, hodně radosti z vašich dětí.
S pozdravem Soňa Dufková- třídní učitelka 3.A.

slunicko v_siti
Milé děti (už skoro druháci),
přeji vám krásné letní prázdniny, během kterých si nejen odpočinete, ale také naberete spoustu sil do dalšího školního roku. Užijte si sluníčka, cestování, zábavy a her nejen s rodiči, ale i

Výsledek obrázku pro školák