skola2

Tisk
PDF

Soutěž mladých zoologů 2017

Napsal uživatel Helena Žídková.

V týdnu od 6. do 10. listopadu se v ZOO Ostrava uskutečnil další ročník Soutěže mladých zoologů. Téma letošní soutěže, Lichokopytníci, bylo zdánlivě jednoduché. Ale otázky z anatomie lichokopytníků, jejich chování, způsobu života, geografického rozšíření, ohrožení, ochrany, domestikace či prověřování znalostí českých národních plemen koní potrápily nejedno soutěžní družstvo. 

Náš tým tvořili žáci třídy 8. B, jmenovitě: David Fikáček, Zuzana Veškrnová, Veronika Vacková, Aneta Pachlopníková, Tomáš Růžička a Kevin Pham. Děti se před soutěží pravidelně scházely v odborné učebně přírodopisu a pečlivě se připravovaly. Ostudu naší škole rozhodně neudělaly, právě naopak! Radujeme se z jejich pěkného 22. bodovaného místa.

Soutěže mladých zoologů se letos zúčastnilo 198 týmů ZŠ a víceletých gymnázií Moravskoslezského kraje. A právě konkurence gymnázií byla tentokrát velice silná.  Do první desítky se probojovaly pouze dvě základní školy.

Našemu školnímu týmu proto gratulujeme a děkujeme všem soutěžícím za jejich

úsilí a nasazení v přípravě  i soutěži :-))

Na web_skoly_male

sablony

Náhodný obrázek

Kdo je on-line

Právě připojeni - hostů: 191 

Motto: Spoluvytvářet svobodnou osobnost, schopnou přijímat odpovědnost za svá rozhodnutí.

Polaroid

Nezapomeň popřát

Dnes má svátek: Markéta
Zítra má svátek: Karolína
Pozítří má svátek: Jindřich

Poznámka

Zde mohou být různá upozornění na nadcházející akce atp.