Soutěž mladých zoologů 2017

Napsal uživatel Helena Žídková.

V týdnu od 6. do 10. listopadu se v ZOO Ostrava uskutečnil další ročník Soutěže mladých zoologů. Téma letošní soutěže, Lichokopytníci, bylo zdánlivě jednoduché. Ale otázky z anatomie lichokopytníků, jejich chování, způsobu života, geografického rozšíření, ohrožení, ochrany, domestikace či prověřování znalostí českých národních plemen koní potrápily nejedno soutěžní družstvo.

Náš tým tvořili žáci třídy 8. B, jmenovitě: David Fikáček, Zuzana Veškrnová, Veronika Vacková, Aneta Pachlopníková, Tomáš Růžička a Kevin Pham. Děti se před soutěží pravidelně scházely v odborné učebně přírodopisu a pečlivě se připravovaly. Ostudu naší škole rozhodně neudělaly, právě naopak! Radujeme se z jejich pěkného 22. bodovaného místa.

Soutěže mladých zoologů se letos zúčastnilo 198 týmů ZŠ a víceletých gymnázií Moravskoslezského kraje. A právě konkurence gymnázií byla tentokrát velice silná.  Do první desítky se probojovaly pouze dvě základní školy.

Našemu školnímu týmu proto gratulujeme a děkujeme všem soutěžícím za jejich

úsilí a nasazení v přípravě  i soutěži :-))

Dnes má svátek: Radim
Zítra má svátek: Luděk