Oslavy Dne Země

Napsal uživatel Helena Žídková.

Den Země je věnovaný Zemi a každoročně se koná 22. dubna. V dnešním pojetí jde spíše o ekologicky motivovaný svátek, ale původně měl oslavovat hlavně příchod jara v období jarní rovnodennosti. V rámci pátečních oslav DNE ZEMĚ si proto učitelé naší školy pro žáky připravili program, kterým chtěli navázat také na toto starší pojetí svátku.

Žáci vyšších ročníků pozorovali probouzející se jarní přírodu v Chráněné krajinné oblasti Poodří a lužní les v okolí slepého ramene Odry v přírodní rezervaci Rezávka. Šesťáci poznávali okolí školy a následně ho porovnávali s různorodostí života na celé naší planetě. Sedmáci pro změnu navštívili haldu Emu, na níž prozkoumávali negativní vliv těžby uhlí na krajinu. Část deváťáků se seznámila s principem fungování jaderné elektrárny, s významem „čisté energie“ pro budoucí generace i s riziky, která tato atomová energie přírodě přináší.

Program letošních oslav Dne Země byl opravdu velice pestrý a díky krásnému počasí také vydařený!

Dnes má svátek: Leona
Zítra má svátek: Ivona