Velká cena ZOO

Napsal uživatel Helena Žídková.

V ostravské zoologické zahradě proběhla tradiční vědomostní soutěž Velká cena ZOO, určená žákům 6. - 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Téma jarní soutěže bylo „Ochrana přírody v ČR“. Zahrnovalo ochranu krajiny, přírodních hodnot, rozmanitost druhů a estetických kvalit přírody, ale také ochranu a šetrné využívání přírodních zdrojů.

Téma bylo výzvou pro žáky devátých tříd, Anetu P., Davida F., Veroniku V., Zuzanu V. a Pavlu B., kteří se na letošní soutěž přihlásili.

Nabyté znalosti soutěžící zúročili v předposledním březnovém týdnu, kdy se v rámci II. kategorie utkali s dalšími 126 týmy ze základních škol a víceletých gymnázií. Družstva gymnázií byla jako vždy velmi silnou konkurencí, takže jsme rádi, že jsme ve startovním poli obsadili pěkné 20. místo z 38 bodovaných míst.

Soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy.

Dnes má svátek: Radim
Zítra má svátek: Luděk