skola2

Tisk
PDF

Exkurze na ÚMOb

Napsal uživatel Gabriela Chalupová.

 

 

V pondělí 9. 12. se žáci 6. B vydali uplatnit získané teoretické znalosti z hodin občanské výchovy. Naše cesta vedla na městský úřad. Tam jsme si v praxi ověřili, jakým způsobem nám může takový úřad pomoci. Vyzkoušeli jsme si, jak lze komunikovat s lidmi na úřadě a kde všude hledat odpovědi na otázky, s nimiž si mnohdy nevíme rady. Společně jsme prostudovali úřední desku, zjistili, co je náplní práce Zastupitelstva, Rady města a k čemu slouží jednotlivé odbory. Poté nás přivítala místostarostka Mgr. Dagmar Hrabovská, která má na starosti oblast školství, kultury a prevenci kriminality. Představila nám náplň své práce. Paní místostarostka byla velmi potěšená, že žáci kladli mnoho zajímavých dotazů, na které jim odpovídala. Nakonec jsme se přesunuli do Obřadní síně, v níž nám paní Šárka Zubková, jež byla naší průvodkyní po celou dobu akce, vysvětlila, k jakým účelům je síň využívána a mohli jsme si zde vyzkoušet akustiku, vcítit se do role starosty a přednést slavnostní projev. A protože je čas adventní, na závěr jsme si všichni zazpívali vánoční koledu. Děkujeme mockrát paní Šárce Zubkové za zprostředkování této akce a budeme se těšit někdy příště na další spolupráci.

Na web_skoly_male

sablony

Náhodný obrázek

Kdo je on-line

Právě připojeni - hostů: 122 

Motto: Spoluvytvářet svobodnou osobnost, schopnou přijímat odpovědnost za svá rozhodnutí.

Polaroid

Nezapomeň popřát

Dnes má svátek: Luboš
Zítra má svátek: Martina
Pozítří má svátek: Drahomíra

Poznámka

Zde mohou být různá upozornění na nadcházející akce atp.