DOKUMENTY    ÚKOLY    ROZVRH HODIN

Stupeň: I. stupeň
Třídní učitel: Mgr. Eva Kačníková

DESATERO PRVŇÁČKA

1. Znám svoje jméno a příjmení a vím, kde bydlím, znám svoji adresu. Vím, jak se jmenují moji rodiče.
2. Umím se obléknout, obout i převléknout do cvičebního úboru a to tak rychle, aby nikdo z mých kamarádů na mě nemusel čekat. Umím si zavázat tkaničky.
3. Umím si uklidit oblečení, knížky, pastelky a hračky tam, kam patří. Poznám svoje věci.
4. Snažím se držet správně tužku, dovedu správně sedět, dovedu kreslit pastelkami i malovat barvami.
5. Poznám barvy a dovedu je pojmenovat. Umím správně vyslovovat všechny hlásky. Umím pozdravit, poprosit a poděkovat. Vyřídím jednoduchý vzkaz.
6. Umím správně nosit a držet nůžky, umím vystřihnout obrázek.
7. Dovedu si připravit svačinu v boxíku. Před jídlem i po jídle si umím umýt ruce. Dovedu jíst jídelním příborem ve ŠJ.
8. Kapesník (nebo balíček papírových) nosím vždy s sebou a dovedu je správně používat. Samostatně dovedu používat toaletu a umyju si po ní pořádně ruce (mýdlem a teplou vodou).
9. Dovedu poslouchat vyprávění se zájmem a v klidu.
10.Televizní pohádky, filmy a písničky pozorně sleduji i poslouchám a povídám si o nich.

15.9.

ELEKTRONICKÁ ŽK

V případě problému s přihlášením do elektronické žákovské knížky se obraťte na pana zástupce Feixe :   Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

ZNOVU PŘIPOMÍNÁM

Děti si mohou do školy přinést, pokud mají doma, malé dětské počítadlo (podepsané).

Rodičům dětí, které počítadlo ještě nemají, ho doporučuji koupit (stačí platové, je levnější než dřevěné - viz. obrázky na internetu), ať si ho mohou do školy také přinést. Budeme ho používat v MA nyní a také ve 2.třídě. Děkuji.

E.K.

Sběr papíru  a   použitého stolního oleje

cartoon-kids-clipart-1 olej

Vážení rodiče,

na naší škole probíhá celoročně soutěž mezi třídami ve sběru starého papíru a použitého stolního oleje.
Od pondělí 16. 9. mohou tedy děti (nebo i Vy) nosit sběr. Balíky musí být pevně svázané a označené jménem. Váha by měla být max. 3 kg, aby je děti unesly. Větší množství sběru nechejte u vrátnice, dítě mi pak dá vědět, že přineslo sběr a já už se postarám o zvážení a zapsání. Balík (max.3 kg) přinese do třídy, kde ho zvážím a připíšu kg ke jménu dítěte. Olej mohou děti nosit v dobře uzavřených PET lahvích (v igelitce). Nenosí ho do třídy!! Odevzdají PETky ve vrátnici ZŠ. Nahlásí službě na vrátnici jméno a třídu (bude zapsáno k 1.A). Kontejner na vyřazený olej je v atriu ZŠ a má černou barvu. Záleží samozřejmě hlavně na Vás, rodičích, příbuzných (popřípadě i hodných sousedech), kolik se podaří za pololetí nasbírat papíru (oleje) a jak velká bude pro děti odměna.

10.9.

ROZVRH HODIN JE JIŽ FUNKČNÍ.
KLIKNĚTE NA  ROZVRH HODIN NAHOŘE.

Prosím, přepište ho dětem na zadní stranu modrého Deníčku.

DĚKUJI.
Kačníková E.

VÁŽENÍ RODIČE !

Vítám Vás na stránkách třídy 1.A.
Mnozí z Vás máte poprvé v rodině prvňáčka, a proto je pro Vás, stejně jako
pro Vaše děti, mnoho věcí nových. Na stránkách třídy budete postupně nacházet různá
sdělení a informace. Neváhejte se na cokoliv zeptat osobně, prostřednictvím e-mailu
Telefony řeším jen přes tajemnici školy.
Konzultační hodiny mají děti již nalepeny v malém Deníčku.

Věřím, že Vám informace na těchto stránkách pomohou.

Eva Kačníková, tř.učitelka

s37                      s39                      s38

Zpověď "začínajícího" školáka:

...mám ještě moc malé a nešikovné ruce,

nechtělo jsem rozlít mléko z mého hrnku.

...mám krátké nožičky, zpomalte prosím vás,
nemohu s vámi udržet krok.

...nebijte mě, když si chci osahat něco,
co je lesklé a pěkné - nechápu to.

...dívejte se na mě, když vám něco říkám,
dáváte mi tím najevo, že mi nasloucháte.

...moje city jsou snadno zranitelné,
nehledejte na mně po celý den chyby - nechte mě,
abych se párkrát spletlo bez toho,
abych si připadalo hloupé a neschopné.

...nečekejte, že postel, kterou ustelu nebo obrázek,
který namaluju, bude hned dokonalý.
Mějte mě rádi za to, že to zkouším!

...pamatujte, že jsem dítě, ne malý dospělý.
Někdy nerozumím tomu, co mi říkáte!

...mám vás tolik rádo - mějte mě proto rádi jen za to,
že jsem - ne kvůli věcem, které dokážu!

Vaše dítě

Zdroj: http://worldacademy.cz/article.php?id=44

8.9.2019

1) TĚLOCVIK BUDE V ÚTERÝ A VE  ČTVRTEK.

2)  Rozvrh hodin napíšu na www. příští týden ve středu.

Klikněte pak nahoře na ROZVRH HODIN.

3)

f11

Focení prvňáčků proběhne 26.9.2019

4)

RADY A PŘIPOMÍNKY

1) Dětem denně prolistujte učebnice i sešity, zda mají děti D.Ú. Úkoly budou viditelně označené razítkem Domácí úkol.
2) Provádějte s dětmi  jen D.Ú. označené razítkem nebo písmeny D.Ú.
3) Denně kontrolujte, zda mají děti v pouzdře ostrouhané pastelky a 2-3 tenké obyčejné
tužky č.2.

4) Podepište dětem všechny PS (kromě Slabikáře - ten podepište uvnitř) na titulní stranu – VELKÝMI TISKACÍMI písmeny, stačí jen jméno (nemají to ještě všechny děti). Stejně tak podepište malé sešity.
Vše obalte (obalů na malé sešity kupte asi 10).
Kdo ještě nepřinesl všechny podepsané PS a Slabikář, tak je přinese.
5) TV – cvičební úbor mají děti nosit v pytlíku, popř. v igelitce (věší si je ve třídě na háčky), NE aby ho nosily bez pytlíku v aktovce. Vše jim podepište.
6) Pokud mají děti přinést na něco peníze (divadlo, fotky atd.), posílejte, prosím, přesnou finanční částku. Nejsme paní pokladní a nemáme z čeho vydávat peníze zpět.
Obstarejte dětem, pokud ještě nemají, malou (jsou i dětské) peněženku, ať děti nenosí peníze v pouzdře (peníze se mohou rozkutálet, popř. ztratit).
 7) Děti zatím (dle domluvy na tř. schůzce) dostávají do PS a malých sešitů pouze razítka. Známkovat budu postupně až od poloviny října.
8) Všechny děti ještě nepřinesly pomůcky do VV = voskovky, vodové barvy, plastelinu, tuš (vše PODEPIŠTE).

DĚKUJI.

E.Kačníková

5) Zkratky, které budu používat:

PS = pracovní sešit
     P = přepis