Velká cena ZOO

Napsal uživatel Helena Žídková.

Velká cena ZOO

V ostravské zoologické zahradě proběhla tradiční vědomostní soutěž Velká cena ZOO, určená žákům 6. - 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Téma jarní soutěže bylo Korálové útesy.

Tyto oblasti poskytují prostředí tisícům druhů mořských živočichů, chrání pevninu před vlivy příbojových vln a řasy rostoucí na jejich povrchu jsou bohatým zdrojem organické hmoty a kyslíku. Tajemství života na korálových útesech bylo velkou výzvou pro žáky sedmých tříd, Jana Ambrože, Lukáše Weselého, Anetu Pachlopníkovou, Davida Fikáčka a Zuzanu Veškrnovou (náhradnice Veronika Vacková), kteří se na letošní soutěž přihlásili a velice svědomitě se na ni i připravovali. Nabyté znalosti všichni soutěžící zúročili v předposledním březnovém týdnu, kdy se v rámci I. kategorie utkali s dalšími 140 týmy základních škol a víceletých gymnázií.

Náš tým se v silné konkurenci v bodovém hodnocení umístil na 14. místě!

Všem soutěžícím děkujeme za vynaloženou energii a reprezentaci školy!

Dnes má svátek: Cecílie
Zítra má svátek: Klement