Školní klub

6.3.2019 Ředitelské volno pro děti V ŠK

Napsal uživatel A. Ambrozová Pešková.

Volný den uprostřed týdne - Žirafa

P1030265 P1030275 P1030276 P1030280 P1030293 P1030322 P1030326 P1030344

4.3.2019 Hamburger day

Napsal uživatel A. Ambrozová Pešková.

Pondělní hamham večeře...

P1030253 P1030254 P1030256 P1030258

Vaření 21.1.2019

Napsal uživatel Anna Pešková.

Provařené a propečené voňavé lednové odpoledne.

Trénujeme na každoroční gastrosoutěž „O čokoládovou vařečku“. A k tomu jsme někteří dostali chuť na něco dobrého a sladkého.

Takže - „Šťouchané brambory, vepřová krkovice na karamelu a jablíčko plněné kysaným zelím“. Specialita Nely. Také Lukáš zkoušel- „Těstoviny s dýňovou omáčkou, sypané nivou s opečenou anglickou slaninou“.

Eva, Julie a Natálka se velmi úspěšně pokusily o dvě rolády: ořechovou a kokosovou.

Test hotových jídel provedl ve školní kuchyňce pan učitel Šajer (po skončení hodin TV) a také naše paní uklízečka Katka, která po nás vždy pečlivě uklízí.

Halloween soutěž 17.10.2018

Napsal uživatel Anna Pešková.

Naše školní jídelna se na podzim stala soutěžním místem, kde si daly rande letní slunečnice plné semínek a žloutnoucí dýně, které den ode dne mění barvu. A také duchové podzimu - vytvoření z kořenů různých rostlin. Návštěvníci jídelny svým hlasováním určili pořadí výtvorů.

1.místo: Krasavec Evžen - 26 hlasů, tvůrce Kristýna Reisiglová
2.místo: Sluníčkový pamprďoch - 22 hlasů, tvůrce Jenifer Tišerová
3.místo: Dýňová vdova - 18 hlasů tvůrce Křenková Leona

Pořadí výtvorů z kořenů:

1.místo: Krvoroh - 5 hlasů, tvůrce Cludie Bokolová
2.místo: Plačící duch země - 3 hlasy, tvůrce Eva Blažková
3.místo: Lesní okopich - 1 hlas, tvůrce Veronika Šporíková

Dýně jsme nazdobili - nejsou propíchané, ani polepené, takže neshnijí. Pokusíme se z nich ve vaření upéci i uvařiti slané i sladké dobroty.

4. října – Světový den zvířat 2.9.2018

Napsal uživatel Anna Pešková.

Letos jsme se rozhodli oslavit tento den již předem, a to v úterý 2. října společným setkáním ve škole.

Byl to pro nás „Den pro mého zvířecího mazlíčka.“

Jak jinak, než že jsme si přinesli v náručí své zvířecí mazlíčky odpoledne rovnou do školy. Občas je to fajn pochlubit se s nimi, vyměnit si zkušenosti, ukázat je kamarádům a třeba jim i najít ženicha (že ano?, třeba pro krásnou britskou kočičku) Takže jsme zjistili, že doma chováme jak hady, morčátka, želvy, myšky a křečky, ptáky i plazy, pejsky i kočičky, gekony, strašilky i králíky.

Kromě výměny našich chovatelských zkušeností jsme celkem zdatně stihli vyplnit i „Klokaní kvíz“, zvířata namalovat i vymodelovat z plastelíny – za což jsme dostali také sladké odměny.

Překvapením pro nás byla i paní učitelka Střalková, která nám přivedla ukázat jednoho ze svých pejsků. Nejenom, že nám o něm povykládala hodně zajímavých věcí, ale také nám ukázala, jak má pejska vycvičeného a co všechno umí. Nám nezbylo nic jiného, než se do něho během chvilky „zamilovat“. Moc za její ukázku i odborný výklad děkujeme.

Tak ahoj děti i zvířátka, zase za rok se spolu uvidíme. Ať se nám všem – chovatelům i zvířátkům daří a ať se máme rádi!

Přějí děti i ze školního klubu a paní Anička

Dnes má svátek: Emanuel
Zítra má svátek: Dita