Jarní prázdniny ve školním klubu

Napsal uživatel A. Ambrozová Pešková.

00 peskova

Tříkrálová sbírka hraček

Napsal uživatel Ivan Hořčica.

3 krli

Olympiáda v českém jazyce

Napsal uživatel Jana Veselá.

Být či nebít?

To je to, oč tu běželo...

Dne 4. prosince 2018 proběhl na naší škole již 45. ročník Olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníků.

S mnohdy zapeklitými úkoly z gramatiky, stejně tak s nástrahami slohové práce na téma Co všechno umí světlo (a že toho umí opravdu dost!), si nejlépe poradili:

Zuzana V., žákyně 9. B třídy, Isabella S. z 9. A a David F. ze třídy 9. B.

Děkujeme všem soutěžícím za jejich účast a nasazení, vítězům blahopřejeme a přejeme jim hodně úspěchů v okresním kole soutěže, které se bude konat v lednu 2019.

Tajemný svět barev

Napsal uživatel Dana Markovová.

To je název výtvarné soutěže, kterou již tradičně zorganizovalo SVČ na Ostrčilově ulici v Moravské Ostravě. Tentokráte měli žáci ztvárnit svět módy „Klobouky a boty vpřed“.

Naše žákyně vnesly svými nápady na módu nový pohled, který přinesl úspěch. Ze školního kola byly vybrány tři malby, a to Katky Palkovské, Jennifer Tišerové ze 7. A, Nikol Jendřejčíkové z 8. B třídy. Právě její „ostrovy klobouků“ zaujaly porotu natolik, že práce byla vyhodnocena jako vítězná v nevyšší kategorii.

Nutno doplnit, že porota neurčovala pořadí, což je chvályhodný přístup, nýbrž v každé kategorii vybírala tři vítězné práce.

Děkujeme všem třem děvčatům za krásnou prezentaci školy a gratulujeme vítězce Nikole Jendřejčíkové.

Školní kolo recitační soutěže

Napsal uživatel Nela Kabelková.

Dne 12. 12. 2018 proběhlo školní kolo recitační soutěže. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií podle věku.

V první kategorii pro žáky 6. a 7. tříd se na 1. místě umístila Lucie B. ze 6. A, na 2. místě Nikol K. ze 6. A, o 3. místo se podělily Karine K. ze 6. A a Magdaléna M. ze 7. B.

V druhé kategorii pro žáky 8. a 9. tříd se na 1. místě umístila Pavla B. z 9. B, na 2. místě Veronika V. z 9. B, na 3. vítězný stupeň se postavili dva žáci: Nikol J. z 8. B a Ondřej K. z 9. B.

Všem zúčastněným děkujeme za příjemné odpoledne strávené s poezií a výhercům srdečně blahopřejeme!

Vánoční turnaj ve stolním tenise

Napsal uživatel Ivan Hořčica.

MISTRY NAŠÍ ŠKOLY VE STOLNÍM TENISE SE STALI DAVID DOLEŽAL z 5.A (mladší žáci) a VINCENT VAŠEK ze 7.A (starší žáci).

Další výsledky :

mladší - 2.Adam Gáborík, 3. Vojta Kroupa, 4.Dominik Rull

starší - 2.Lukáš Srbecký, 3.David Tišer

2018-12-11 16.30.40 2018-12-11 16.31.20 2018-12-11 16.32.05

Všichni jmenovaní si zaslouží pochvalu, aktivně tráví svůj volný čas.

Dnes má svátek: Doubravka
Zítra má svátek: Ilona