Logická olympiáda

Napsal uživatel Vladimíra Miavcová.

Jako každý rok i letos se naše škola zapojila do celostátní soutěže Logická olympiáda. Do soutěže se zapojilo 16 876 řešitelů. Nejlépe se z naší školy umístila děvčata Saška S. (6.A) a Šárka P. s Veronikou G. (obě 8.A). Všechny se umístily lépe, než 80% všech ostatních řešitelů. Úspěšným blahopřejeme a děkujeme všem ostatním za účast v letošním roce.

Napsal uživatel Olga Halamová.

Vážení rodiče,

sledujte stránky školní družiny, kde najdete potřebné informace i akce pro děti. Případné dotazy pište na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Vychovatelky ŠD

Škola v přírodě

Napsal uživatel Ivan Hořčica.

P1070325 P1070329 P1070332 P1070333 P1070337 P1070341 P1070343 P1070366 P1070369

Pár fotek ze tříd ŠVP a ukázek slohových prací ...

ŠKOLA V PŘÍRODĚ - NÁVRAT VE STŘEDU 14.10. kolem 16.hod.

Napsal uživatel Ivan Hořčica.

Rozhodnutí „shůry“ je tady. Škola v přírodě ani pořádně nezačala a už končí. Sešlo se toho moc. Období dešťů, zavření všeho okolo (hrady,zámky,golf Olešná…),prasknutý kotel,každoroční první noc poplakávání dětí po maminkách (proč ne po tatíncích?),špatný signál – to vše jsme překonávali, ale na některá rozhodnutí jsme krátcí. Názor našeho Jugokolektivu na ŠVP je, že naopak zde, v naprosté izolaci, kolem jen příroda, lidi 3 km dole, tady je ta „superkaranténa“.

Děti se vrátí do Ostravy ve středu 14.10. kolem 16.hodiny.

Když jsem toto oznámil dětem, naprosté většině dětí to bylo líto a to bylo pro nás největší ocenění, i když trošku trpké.

Za Jugokolektiv I.Hořčica

Škola v přírodě

Napsal uživatel Ivan Hořčica.

Poslední informace před odjezdem na školu v přírodě :

Sraz v pondělí 12.10. v 8,00 - V PŘÍPADĚ NEMOŽNOSTI SRAZU NÁS INFORMUJTE !

Nahlaste příchod svého dítěte (3.třídy - p.uč Večeřová, 4.A+7.A,B - p.uč.Hořčica, 4.B - p.uč.Poláčková, 5.tř. - p.uč. Řepková, 6.tř. - p.uč. Ševčíková)

Předejte kartu pojištěnce (stačí kopie) , případně zbývající potvrzení (posudek prakt. lékaře + prohlášení 1,2 + hlášení zdravotnici + případný rozvrh léků).

Autobusy mají příjezd mezi 7,30-7,45. Dětí má být 97, takže bude frmol. Dbejte pokynů vyučujících, do kterého busu umístit dítě a zavazadla.

Průběh ŠVP i další info k ŠVP budete moci sledovat na stránkách školy.

Příjezd očekávejte v neděli 25.10. kolem 12.hodiny - čas upřesníme.

Za jugokolektiv I.Hořčica

P.S. Ujišťuji rodiče, že jugokolektiv pověřený se starat 14 dní o Vaše ratolesti bude vše dělat pro to, aby si to děti užily, i když nám "doba koronavirová" moc nepřeje a spoustu připravených aktivit musíme přeorganizovat. Je samozřejmostí dodržování veškerých hygienických, protiepidemických opatření. Na Hůrkách budeme v podstatě izolováni od okolí, budeme však co nejvíce venku. Apeluji na rodiče, aby děti měly opravdu vhodné oblečení do podzimního počasí. A pište dětem dopisy ! V případě důležitých informací použijte "horkou" linku - 605 062 413.

SBĚR PAPÍRU

Napsal uživatel Ivan Hořčica.

Naše škola vyhlašuje soutěž tříd ve sběru starého papíru. Za každý kg papíru získává třída 25 haléřů. Sbírat budeme kdykoliv během roku, navíc budou speciální sběrové dny s přistaveným kontejnerem. Sběr lze předat do třídy třídnímu učiteli nebo přímo p.uč. Hořčicovi, sběrovému „referentovi“.

Dnes má svátek: Štěpánka
Zítra má svátek: Felix