Celostátní soutěž Finanční gramotnost

Napsal uživatel Vladimíra Miavcová.

Letos již 11. ročník soutěže Finanční gramotnost na naší škole. Účastnili se žáci 5. - 9. ročníku online testem a nejlépe umístění 3 žáci nás budou reprezentovat v lednu 2022 v okresním kole jako družstvo. Za I. stupeň si nejlépe vedla trojice z 5.A - Denisa H, Matěj B. a Petr D. a z II. stupně trojice z 9.A - Nikol K., Vojta H. a Radim F. Všem účastníkům děkujeme a zároveň doufáme, že se opět dozvěděli něco nového. Úspěšným řešitelům blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v dalších kolech. Loni se naše družstvo z II. stupně probojovalo až do krajského kola.

Předvánoční ŠK 2021

Napsal uživatel Anička Pešková.

Malé ohlédnutí za adventní náladou v ŠK naší školy...Dobroty z kuchyňky a strojení vánočního stromečku pro obec, který můžete vidět mezi jinými na Náměstí Ostrava - Jih.

Finanční vzdělávání FILIP

Napsal uživatel Vladimíra Miavcová.

Naše děti se rozhodně ve finanční gramotnosti neztratí. 121 dětí z 5. - 9. ročníku si stáhlo aplikaci FILIP k výuce FG hravou formou a ze všech 168 zúčastněných škol v ČR jsme nejlepší. Umístili jsme se na 1. místě v počtu nasbíraných bodů (zlaťáků). Nejlépe si vedli Leontina z 5.A, Stela S. z 6.A, Zdeněk z 6.B, Jenda U. z 7.A, Michal S. z 8.A, Robert P. z 8.B, Adriana S. z 9.A a Vojta B. z 9.B.

Tato aplikace je ke stažení volně dostupná.

Úspěch v literární soutěži

Napsal uživatel Gabriela Chalupová.

V literární soutěži "Generace prarodičů" se Š. Pacíková a V. Gábová, žákyně 9. A, probojovaly mezi vítěze šesti nejlepších prací ve své věkové kategorii (14 - 16 let). Oficiální předávání cen proběhne koncem ledna na Magistrátu města Ostravy za účasti předních představitelů města. Všem zúčastněným žákům tříd 8. A, 8. B, 9. A děkuji a děvčatům gratuluji!

Barevný podzim

Napsal uživatel Dana Markovová.

V listopadu proběhl již 27. ročník výtvarné soutěže Barevný podzim, který tradičně organizuje DDM v Ostravě - Porubě.

Po dvouleté odmlce naši žáci tak kontinuálně navázali na předešlé malířské úspěchy. V krajském kole nás tentokráte reprezentovalo pět prací žákyň Alexandry Seidlerové ze 7. A, Dariny Urbaniecové z 8. A, Kristýny Lerové z 8. B a Sabiny Korchové z 8. B třídy.

V nelehké konkurenci sto pěti škol jsme získali krásné 2. místo za malbu „ Podzimní zátiší“, jež vytvořila Sabina Korchová.

Všem zúčastněným upřímně gratuluji a těším se na další výtvarné soutěže, které máme před sebou.

Za výtvarnou výchovu Danuše Markovová

Bobřík informatiky

Napsal uživatel Vladimíra Miavcová.

Naši páťáci a sedmáci se již tradičně v rámci hodin informatiky účastní celostátní soutěže Bobřík informatiky. V tomto 14. ročníku získalo Bobříka celkem 9 dětí, což je úspěch, protože letos byly otázky náročnější a byly do nich zahrnuty i úlohy programování.
Letošní ročník byl historicky nejobsazenější, zúčastnilo se celkem 939 škol a 90 976 dětí z celé ČR.

Dnes má svátek: Doubravka
Zítra má svátek: Ilona