skola2

Tisk
PDF

PTAČÍ HODINKA

Napsal uživatel Helena Žídková.

Během tohoto víkendu probíhá již třetí ročník sčítání PTÁKŮ NA KRMÍTKU. Nejčastější návštěvnicí krmítek bývá sýkora koňadraNemusíte mít vlastní krmítko za oknem či na zahradě, zajít můžete i do parku, k Odře, k lesu. Sčítací online formulář České společnosti ornitologické bude od 8. ledna 2021 k dispozici zde: https://ptacihodinka.birdlife.cz/formular/#/observe. V dnešní době nám ale postačí vyjít si do přírody jen tak a pozorovat zimní ptactvo pro potěchu a zklidnění. Tady naleznete minipoznávačku našeho ptactva a další zajímavosti z ptačí říše:

https://www.idnes.cz/hobby/mazlicci/ptaci-hodinka-2021-scitani-ptactva-ptaku-na-krmitkach.A210106_115344_hobby-mazlicci_mce .

Tisk
PDF

Bobřík informatiky

Napsal uživatel Vladimíra Miavcová.

Žáci naší školy se opět účastnili národního kola informatické soutěže pro ZŠ a SŠ Bobřík informatiky. Oproti předešlým letům se museli žáci přihlašovat zcela dobrovoně z domu a poctivě vyřešit úlohy z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, žřešení problémů a digitální gramotnosti.

Trouflo si 50 žáků z 5. - 9. ročníku a 6 z nich získalo Bobříka informatiky. Žáci se přihlašovali většinou pod pseudonymem, takže všem blahopřejeme k získání Bobříka a zúčastněným za odvahu. 

Kdyby si chtěl někdo nanečisto vyřešit úlohy, může vyzkoušet archivní kola na 

https://www.ibobr.cz/test/archiv

Tisk
PDF

PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN výsledky

Napsal uživatel Helena Žídková.

Nástrahami letošního on-line ročníku Přírodovědného KLOKANA prošlo celkem "SEDM STATEČNÝCH" z osmého a devátého ročníku. Žáci Tadeáš Tomek, Mia Leová a Nikola Hrabcová dopadli při školním porovnávání znalostí nejlépe, ale Vojtěch Bombač, Matěj Zetek, Nikol Vevjorková a Alex Sikula jim byli opravdu zdatnými soupeři.

Všichni soutěžící si zaslouží pochvalu za odvahu i aktivitu. 


Tisk
PDF

Matematický klokan 2020

Napsal uživatel Vladimíra Miavcová.

Každý rok se naše škola účastní celostátní soutěže Matematický klokan. Díky opatřením se jarní termín posunul na podzim a zavření škol opět ztížilo podmínky. Nicméně i v těchto podmínkách se najdou žáci, kteří jsou ochotní udělat něco navíc a dobrovolně disciplinovaně pracovat i doma. Chtěla bych tedy poděkovat za účast a zároveň za velmi úspěšné vyřešení všech úloh Sašce Seidlerové, Tobiáši Baranovi a Matěji Lonskému - všichni 6.A a Lucce Borkové z 8.A.

Tisk
PDF

PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN on-line

Napsal uživatel Helena Žídková.

Ani COVID - 19 nás přírodovědce nezaskočí ,-)

Každoroční PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN, což je celostátní soutěž, které se pravidelně účastníme, se bude konat i letos. Vybraní žáci z osmých a devátého ročníku budou ve středu 11. 11. od 11: 00 h řešit zadání letošní on-line soutěže. Forma to bude sice netradiční, ale podstata soutěžení zůstává stále stejná.

Tak držme všem soutěžícím palce a přejme si, ať technika a Zoom neselže!

Za předmětovou komisi přírodopisu Mgr. Helena Žídková

Tisk
PDF

Ostrava v čase karantény

Napsal uživatel Dana Markovová.

 Zapoj se do školního kola výtvarné soutěže, v níž se můžeš zamýšlet nad tím, co tato doba přináší. Soutěžit mohou všechny ročníky naší školy.

 

  Vyber si z těchto témat:

 

 Jak ty osobně prožíváš těžké časy?

  1. Co pandemie změnila v tvých návycích?

  2. Cítíš se v našem městě bezpečně?

  3. Trávíš více času s rodinou?

  4. Chodíš častěji do přírody?

  5. Zvládáš domácí výuku?

  6. Nechybí ti spolužáci?

  7. Jak se změnilo naše město v čase covidové pandemie?

     

Pokud Tě některé z témat oslovilo a máš nápad, jak je výtvarně zpracovat (můžeš použít temperovou nebo akvarelovou malbu, též zajímavou fotografii, kresbu tuší, tužkou, pastelem, šablonování, tupování a další techniky, na které si vzpomeneš z hodin výtvarné výchovy), vytvoř nejpozději do 20. 11. a přines na vrátnici školy. Nezapomeň na čitelný podpis, ročník třídy a uveď na zadní stranu výkresu či fotografie.

 

Nejzdařilejší práce budou nafoceny a zaslány do ostravského kola, ostatní hezké práce vystavím v rámci naší školy.

 

Těším se na hojnou účast a doufám, že alespoň tímto způsobem si trochu vynahradíme hodiny výtvarné výchovy.

 

 

 Danuše Markovová, pedagog a výtvarnice

Na web_skoly_male

sablony

Náhodný obrázek

Kdo je on-line

Právě připojeni - hostů: 85 

Motto: Spoluvytvářet svobodnou osobnost, schopnou přijímat odpovědnost za svá rozhodnutí.

Polaroid

Nezapomeň popřát

Dnes má svátek: Miroslav
Zítra má svátek: Tomáš
Pozítří má svátek: Gabriela

Poznámka

Zde mohou být různá upozornění na nadcházející akce atp.